• 031-36295535
  • info@Felezat.com

چشم انداز مصرف سنگ آهن چین از نگاه بزرگترین معدن کار دنیا

انتشار: 1397/2/20

شرکت معدنی بی اچ پی بیلیتون بزرگترین معدن کار جهان، پیش بینی کرده اصلاحات در صنعت فولاد چین همچنان به نفع عرضه کننده های سنگ آهن خلوص بالا و زغال سنگ کک شو عمل خواهد کرد و مصرف این مواد اولیه در یک دهه آینده روندی رو به رشد خواهد داشت.

مرکز تخصصی فلزات: بهبود استانداردهای زیست محیطی و کاهش مازاد ظرفیت تولید فولاد در چین به بهبود تقاضای مواد اولیه با کیفیت بالا منجر شده که از اواخر سال 2015 آغاز شده و ادامه خواهد داشت. انتظار می رود سود دهی کارخانه های فولادسازی در آسیا سال 2018 در ثبات باشد.

سیاست چین در اصلاح صنعت فولاد آن از تاکید بر کاهش ظرفیت های تولید به سمت تاکید بیشتر بر بازسازی و نوسازی خطوط تولید پیش می رود و از این رو به دنبال مواد اولیه با آلایندگی کمتر هستند.

البته در این بین شرکت های معدنی که صادر کننده اصلی سنگ آهن خلوص های پایین هستند متضرر شده اند. البته برخی از آن ها معتقدند کارخانه ها به دلیل پایین آمدن حاشیه سود دوباره به سمت خرید سنگ آهن خلوص پایین تر می روند. اختلاف قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد و 58  درصد از 16.50 دلار هر تن سپتامبر گذشته به 12.75 دلار هر تن رسیده است.

بی اچ پی بیلیتون انتظار دارد مصرف فولاد چین تا اواسط دهه 2020 روند رشد آرام ولی با دوامی داشته باشد و حدود یک درصد در سال بالا برود. پروژه راه ابریشم جدید چین هم عامل حمایت کننده از بهبود تقاضا خواهد بود ولی تا اواخر دهه آینده تقاضای فولاد در چین رو به کاهش خواهد رفت و بر بازار سنگ آهن نیز تاثیر گذار خواهد شد.

منبع: ایفنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com