• 031-36295535
  • info@Felezat.com

چین: محدودیت عرضه الکترود گرافیتی در مارس ۲۰۱۸ شدت خواهد گرفت.

انتشار: 1396/12/12

بر اساس گزارش آی­سی کربن چاینا (ICCarbon China) ، انتظار می رود که مصرف الکترود گرافیتی در چین در ماه مارس ۲۰۱۸ افزایش یابد. همچنین نشانه هایی مبنی بر افزایش قیمتها نیز در دست است.

بر اساس گزارش آی­سی کربن چاینا (ICCarbon China) ، انتظار می رود که مصرف الکترود گرافیتی در چین در ماه مارس ۲۰۱۸ افزایش یابد. همچنین نشانه هایی مبنی بر  افزایش قیمتها نیز در دست است.

 

مرکز تخصصی فلزات: با توجه به پیش بینی افزایش مصرف الکترود گرافیتی پس از تعطیلات سال نو در چین، تولیدکنندگان الکترود گرافیتی حجم تولید خود را بالا برده­اند. در طول تعطیلات نیز تولیدکنندگان به تولید خود را ادامه دادند زیرا قراردادهایی برای تحویل در ماه مارس داشته­اند، همچنین قراردادهای جدیدی برای تحویل در فصل دوم سال ۲۰۱۸ امضا کرده­اند که آنها را ملزم به افزایش نرخ تولیدشان می­کند.

در مارس ۲۰۱۸ انتظار می­رود که تولیدکنندگان فولاد به روش قوس الکتریکی در چین قیمت پیشنهادی الکترود گرافیتی خود افزایش دهند، زیرا بنا دارند با تمام ظرفیت فعالیت­های تولیدی خود را ادامه دهند. با وجود کمبود عرضه شدید در بازار، قیمت الکترود پس از تعطیلات ثابت مانده­است. قیمت گرید UHP برای ۴۵۰mm، ۵۵۰mm، و ۶۵۰mm به ترتیب برابر با ۱۱۵۰۰۰، ۱۴۰۰۰۰، و ۱۶۰۰۰۰ یوآن به ازای هر تن بوده است. این در حالیست که قیمت گرید HP برای ۴۰۰mm  بالا رفته است.

براساس آمار موجود از اداره صنایع کرین چین، تولید الکترود گرافیتی در ۲۰۱۷ به میزان ۹۵۰۰۰۰ تن رسیده است که از این میزان معادل ۴۴۵۰۰۰ تن گریدهای HP و UHP بوده است.

قیمت کک نفتی کلسینه که یکی از مواد اولیه اساسی در تولید کک سوزنی است در ژانویه ۲۰۱۸ در بازارهای مهم جهانی با افزایش همراه بود. این در حالیست که با اتمام فصل زمستان تولید کک نفتی افزایش خواهد یافت  و این امر احتمالا قیمت روزهای آینده را پایین خواهد آورد. کک سوزنی اساسی­ترین ماده اولیه در تولید الکترود گرافیتی است. قیمت روز کک سوزنی پایه زغالی و پایه پالایشگاهی در چین به ترتیب حدود ۲۷۰۰۰-۲۳۰۰۰ یوآن و۲۴۰۰۰-۲۱۰۰۰ یوآن در هر میلیون می­باشد.

پیش بینی می­شود با راه اندازی کارخانه های کک سوزنی فانگ داژینگ کمو، شاندونگ یی، و شاندونگ یینگ­یانگ در سال ۲۰۱۸ در چین واردات کک سوزنی این کشور کاهش یابد. در سال ۲۰۱۷، واردات کک چین برابر با ۱۷۰۰۰۰ میلیون و تولید داخلی معادل ۱۵۳۰۰۰ میلیون تن بوده است.

پیش بینی می شود که از ماه مارس ۲۰۱۸ کارخانه های فولاد در چین با قدرت تمام به تولید ادامه دهند که این امر موجب افزایش چشمگیر مصرف الکترود خواهد شد. به علاوه مجموع ظرفیت کوره های قوس الکتریکی در چین افزایش خواهد یافت زیرا چندین کارخانه ساخته شده در سال ۲۰۱۷ در سال جدید آماده بهره­برداری هستندکه جرقه  افزایش تقاضای الکترود را خواهند زد.

 

منبع: steelmint
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com