• 031-36295535
  • info@Felezat.com

چین در زیمباوه کارخانه فولاد می سازد

انتشار: 1397/3/22

هلدینگ Tsingshan چین روز دوشنبه قرارداد یک میلیارد دلاری با زیمباوه امضا کرده تا بعد از اتمام مطالعات امکان سنجی، کار ساخت کارخانه فولادی را در این کشور آغاز کند.

مرکز تخصصی فلزات: دولت زیمباوه در تلاش است تا سرمایه گذاری های خارجی را به خصوص در بخش معادن و صنایع معدنی برای احیای اقتصاد خود در سال های آتی جذب نماید. وزیر معادن این کشور اعلام کرده قرارداد با یکی از مسئولان Tsingshan امضا شده و ۲۵ ساله بوده و این کارخانهفولاد قرار است سالانه ۲ میلیون تن فولاد تولید نماید. هلدینگ Tsingshan این پروژه را از طریق شرکت Afrochime که یک شرکت محلی این هلدینگ در زیمباوه می باشد و تولیدکننده کروم می باشد انجام خواهد داد.

موضوع سرمایه گذاری خارجی از ماه نوامبر و پس از شکست نخست وزیر سابق زیمباوه در انتخابات به عنوان فرصت مناسب این کشور برای توسعه اقتصادی مطرح می شود اما انتظار می رود سرمایه گذاران تا انتخابات بعدی در ماه آینده از اجرای تعهدات خودداری نمایند.

گفته می شود طرح فولاد زیمباوه تحت عنوان ZISCO در اوایل بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ متوقف شد اما اکنون طرح و توسعه چین اعلام کرده قصد دارد ۲ میلیارد دلار برای احیای این پروژه سرمایه گذاری کند.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com