• 031-36295535
  • info@Felezat.com

کارآفرینان بخش خصوصی به بخش معدن و صنایع معدنی ورود پیدا کنند

انتشار: 1397/2/18

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: کارآفرینان بخش خصوصی و نهادهای سرمایه گذار به بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان بخش سودآور ورود پیدا کنند.

مرکزتخصصی فلزات: مهدی کرباسیان در حاشیه افتتاح کارخانه آهن اسفنجی طرح فولاد سبزوار اظهار داشت: در سال 96، بیش از 9 میلیون تن صادرات در زنجیره فولاد داشتیم. در زنجیره سایر محصولات معدنی نیز صادرات داشتیم که در مجموع بیش از 20 درصد از صادرات کشور به بخش معدن و صنایع معدنی اختصاص داشت و توانستیم بازارهای جدیدی کشف کنیم.

وی افزود: با این روند، افق چشم انداز اقتصاد که به سمت برون گرایی و اقتصاد مقاومتی است در حال محقق شدن است.

 

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه جذب برخی سرمایه های کشور از جمله بانک ها به بخش معدن و صنایع معدنی، از جمله افتخارات ایمیدرو است، تصریح کرد: پیش از این، بانک پارسیان در حوزه معدن و صنایع معدنی نبود اما اکنون در 2 پروژه مهم شامل طرح فولاد سبزوار (با سهم 85 درصدی و ایمیدرو 15 درصد) و نیز طرح شرکت اپال پارسیان سنگان (60 درصد و 40 درصد ایمیدرو) حضور دارد.

وی افزود: طرح گندله سازی اپال پارسیان دی 96 افتتاح شد و طرح کنسانتره سازی آن در 2 فاز تعریف شده که فاز نخست آن به ظرفیت 2.6 میلیون تن در حال تولید است و عملیات اجرایی فاز دوم با ظرفیت تولید 2.4 میلیون تن طی دو ماه آینده آغاز می شود.

منبع: ایمیدرو
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com