• 031-36295535
  • info@Felezat.com

کاهش ۳۶ درصدی سرمایه گذاری چین در آمریکا

انتشار: 1397/1/26

سرمایه گذاری چین در آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد که سرمایه گذاری چین در آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

 

مرکز تخصصی فلزات: سال های سال بود که شرکت های چینی پول زیادی را در آمریکا سرمایه گذاری می کردند و این مساله موجب تعمیق روابط دو اقتصاد بزرگ جهان شده بود ولی تازه ترین آمارها نشان می دهد سرمایه گذاری چین در آمریکا طی سال 2017 میلادی با کاهش 36 درصدی همراه بوده است.

این گزارش افزود: سرمایه گذاری چین در آمریکا از 46.5 میلیارد دلار در سال 2016 به کمتر از 29.7 میلیارد دلار در سال 2017 کاهش یافته است. این آمارها از سوی "رودیوم گروپ" و کمیته ملی روابط آمریکا-چین منتشر شده است.

کاهش شدید سرمایه گذاری چین در آمریکا پیش از آغاز اقدامات تجاری شدید دونالد ترامپ علیه پکن بوده است. ترامپ طی هفته های گذشته تعرفه سنگینی را علیه واردات فولاد و آلومینیوم اعمال کرد و بعدا خواستار اعمال تعرفه 150 میلیارد دلاری علیه واردات کالاهای چینی شده است.

چین نیز در مقابل تدابیر تلافی جویانه ای را علیه آمریکا اتخاذ کرده و محدودیت های زیادی را برای کنترل خروج سرمایه اعمال نموده است.

استفن اورلینز رئیس کمیته ملی روابط آمریکا و چین در این باره گفت: چینی ها از حدود یک سال و نیم پیش اعمال تدابیر برای کنترل خروج سرمایه را آغاز کردند و این مساله مانع از سرمایه گذاری شرکت های چینی در آمریکا شده است.

در سال 2017 پکن اعلام کرد که محدودیت سرمایه گذاری خارجی شرکت های چینی در بخش های مسکن، هتل، تبلیغات و باشگاه های ورزشی را اعمال می کند.

چین در آغاز سال 2017 میلادی با خروج سرمایه روبرو شده بود و این مساله یک تهدید جدی برای این کشور ارزیابی می شد. ولی سیاست های کنترلی از سوی بانک مرکزی چین مانع از خروج افسارگسیخته سرمایه از این کشور شده و این سیاست ها به افزایش ارزش یوان در برابر دلار کمک کرده است.

منبع: تسنیم
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com