• 031-36295535
  • info@Felezat.com

گرانفروشی سندیکای لوله و پروفیل

انتشار: 1397/5/17

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تعدادی از پروفیل‌سازان، ورق را از بورس‌کالا با قیمت بسیار پایینی خریداری کرده و بدون فاکتور این محصولات را به فروشندگان و توزیع‌کنندگان پروفیل با قیمت بالایی می‌فروشد. در این میان سندیکای لوله و پروفیل هم اضافه سود می‌برد و هم اضافه اعتراض می‌کند.

مرکز تخصصی فلزات: نادر قاضی‌پور در خصوص ادعاهای مطرح شده از سوی سندیکای لوله و پروفیل به عملکرد فولاد مبارکه گفت: در جلسه‌ای که اخیرا با حضور مسئولان وزارت صمت، مدیرعامل فولاد مبارکه، سندیکاهای لوله و پروفیل و بورس‌کالا در مجلس برگزار شد، موضوع بازار ورق و لوله و پروفیل کاملا بررسی و مشخص شد که سندیکای لوله و پروفیل در این میان هم اضافه سود بردند و هم اضافه اعتراض می‌کنند؛ زیرا تعدادی از پروفیل‌سازان ورق را از بورس کالا با قیمت بسیار پایینی خریداری کرده و بدون فاکتور به فروشندگان و توزیع کنندگان پروفیل با قیمت بالایی می‌فروشند.

وی افزود: این در حالیست که من همان روز پروفیل را به قیمت کیلویی 7 هزار تومان از بازار خریداری کردم در صورتیکه در بورس کالا، ورق فولاد با قیمت بسیار ارزان تر به فروش رفته بود؛ بنابراین کسانیکه ورق خریداری کرده و لوله پروفیل تولید کردند، باید اعلام کنند به چه قیمتی محصول را خریداری و می فروشند، زیرا من از کسانی هستم که به عینه پروفیل را به قیمت کیلویی هفت هزار تومان خریدم.

این مقام مسئول اضافه کرد: اعضای سندیکای لوله و پروفیل، ورق را از فولاد مبارکه خریداری کرده و بعد از تبدیل کردن به لوله و پروفیل با سود هنگفتی محصولاتشان را می‌فروشند، بنابراین سندیکا هم توزیعشان خارج از شبکه است و هم گران فروشی می‌کنند.

به گفته این نماینده مجلس، هدف سندیکا از این شلوغ کاری‌ها این است که می‌خواهند گران‌فروشی خودشان مشخص نشود، این در حالیست که بر اساس قوانین تعزیرات حکومتی، جرایم سنگینی برای آنها وضع می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: این در حالیست که سازمان بورس و نهادهای نظارتی بر قیمت‌های کشف شده در بورس کالا نظارت کرده و در صورت هر گونه تخلف فروشندگان با متخلفین برخورد می‌کند بنابراین باید ادعاهای مطرح شده ریال مستند باشد و بگوید.

قاضی پور اظهار کرد: براساس تصمیم مجلس، بورس کالا به صورت دقیق و شفاف به سازمان بورس، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی اعلام می‌کند که چه کسانی ورق را به چه قیمتی خریداری کرده‌اند تا با نظارت همگان، ورقی که تبدیل به پروفیل می‌شود، بدون گرانی و انحصار به دست مصرف‌کننده برسد که دستگاه‌های نظارتی این بررسی‌ها را آغاز کرده‌اند.

منبع: اقتصاد آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com