• 031-36295535
  • info@Felezat.com

یزد میزبان چهارمین همایش ملی نقش معدن در اقتصاد و توسعه کشور

انتشار: 1397/3/31

رئیس خانه معدن استان یزد گفت: چهارمین همایش ملی نقش معدن در اقتصاد و توسعه کشور بزودی در یزد برگزار می‌شود.

مرکز تخصصی فلزات: سعید افضلی پور، رئیس خانه معدن استان یزد  با اشاره به اینکه استان یزد دومین تولید کننده معدنی کشور است گفت: یزد یکی از سه استانی است که بالاترین میزان کشف‌های معدنی کشور را به خود اختصاص داده و در حوزه اشتغال معدنی هم جزو استانهای برتر کشور هستند.افضلی پور از فعالیت 11 هزار و 500 نفر به صورت مستقیم در معادن استان یزد خبر داد و گفت: با وجود 545 معدن پروانه بهره برداری، این استان رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

نماینده خانه معدن ایران در استان یزد ادامه داد: قریب به 50 سال است که استان یزد سابقه تولید سنگ آهن برای فولاد کشور را دارد و در این زمینه هم توانسته به جایگاه بسیار ویژه‌ای دست پیدا کند.

رئیس خانه معدن استان یزد به معادن سرشار سرب و روی استان یزد اشاره کرد و گفت: در حوزه سرب و روی هم پیش‌بینی می‌شود که تا سال 1398 بتوانیم رتبه نخست کشور و منطقه را به دست آوریم. افضلی پپور در ارتباط با ذخایر زمین‌شناسی استان یزد گفت: وجود سایر ذخایر معدنی در استان یزد یک نوید بسیار بزرگ است چرا که هنوز این ذخایر به بهره‌برداری نرسیده و همچنان در سال‌های آینده یزد می‌تواند به فعالیت خود در حوزه معادن ادامه دهد.

رئیس خانه معدن استان یزد از برگزاری چهارمین همایش ملی نقش معدن در اقتصاد و توسعه کشور، در یزد خبر داد و گفت: رویکرد این همایش با عنوان حمایت از فرآوری معدنی انتخاب شده است به این منظور که با تشویق معادن به سمت فراوری، صادرات مواد خام معدنی حتی‌المقدور کاهش یابد. حمایت و ایجاد زمینه‌های لازم برای رشد بخش معدنی استان و کشور، تعامل بین دستگاه‌های مختلف بین معادن و معدنکاران را از جمله دیگر رویکردهای این همایش دانست و گفت: در حاشیه این همایش دیدارهای تخصصی بین معدن کاران و مسئولان مرتبط با معادن کشور برگزار می‌شود. وی از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های معدنی استان یزد هم در کنار این همایش خبر داد و افزود: این همایش پنج شنبه 31 خرداد به میزبانی یزد برگزار می‌شود و معدنکاران برتر استان و کشور در این همایش مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

افضلی تاکید کرد: پیش‌بینی لازم به وجود آمده که تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان زمین شناسی کشور و شرکت آب منطقه‌ای به منظور مطالبات آب‌های ژرف در حاشیه این همایش امضا شود.

منبع: فولاد نیوز
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com