• 031-36295535
  • info@Felezat.com

۶ چالش حوزه فولاد در جهان

انتشار: 1397/1/26

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه به چالش‌های پیش روی صنعت فولاد اشاره کرد و افزود: چالش‌های جهانی فولاد در ۶ موضوع خلاصه می‌شود 

 

مرکزتخصصی فلزات: نادری به چالش‌های پیش روی صنعت فولاد اشاره کرد و افزود: چالش‌های جهانی فولاد در ۶ موضوع خلاصه می‌شود که از آن جمله می‌توان به چالش زیست‌محیطی اشاره کرد؛ به گونه‌ای که فولادسازان دنیا به شدت درگیر کنترل و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی شده‌اند، به‌گونه‌ای که حجم زیادی از طرح‌های قبلی آنها متوقف شده و طرح‌های جدید با سختگیری زیادی از سازمان‌های جهانی روبه‌رو هستند. نادری تاکید کرد: ظرفیت مازاد تولید فولاد از دیگر دغدغه‌های صنعت فولاد در جهان است و تعادل عرضه و تقاضا، نهایتا بعضا باعث غیرواقعی شدن قیمت‌های جهانی فولاد می‌شود. به گفته وی، کیفیت پایین مواد اولیه از دیگر چالش‌های صنعت فولاد در سطح جهان است و این باعث شده از یک طرف مشکلات زیست‌محیطی را به همراه داشته باشد و همچنین باعث افزایش قیمت تمام‌شده محصولات شود و حاشیه سود این صنعت را کاهش دهد.

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه کمبود انرژی و الکترود در دنیا را از جمله دغدغه‌های دیگر در صنعت فولاد برشمرد و تصریح کرد: افزایش حجم ذخایر قراضه در دنیا به‌خصوص در چین و همچنین محدودیت‌های زیست محیطی موجب مصرف بیشتر انرژی و الکترود در جهان شده و محدودیت تولید انرژی باعث مشکلاتی در این صنعت در آینده خواهد شد. وی افزود: کمبود سنگ آهن، کنسانتره، گندله با کیفیت، مشکلات در تامین پایدار آب، برق و گاز، فقدان توسعه در صنعت حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و دریایی و اسکله‌ها، نبود تناسب در تعرفه‌های صادراتی و وارداتی مطابق با شرایط روز اقتصادی در حمایت از صنعت داخلی و تسهیلات بانکی با بهره بالا، باعث هزینه‌های مالی سنگین در این صنعت شده است. نادری همچنین خروج تدریجی شرکت‌های معدنی از مسیر اصلی خود برای تولید فولاد و از بین رفتن توازن در زنجیره تولید فولاد را چالش‌های این صنعت در ایران دانست.

منبع: دنیای اقتصاد
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مرکز تخصصی فلزات


تحـلیل | تسلط | تجارت

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com

لینک های مفید