• 031-36295535
  • info@Felezat.com

توسعه زنجیره فولاد کشور از طریق همکاری دولت و بخش خصوصی

انتشار: 1397/4/4

در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد، همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مشکلات زنجیره فولاد کشور و توسعه بخش زنجیره فولاد مطرح شد.

مرکز تخصصی فلزات: مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد که با حضور مدیران عامل شرکت های بخش خصوصی و زنجیره فولاد برگزار شد؛ خاطر نشان کرد: همکاری دولت و بخش خصوصی در رفع مشکلات حوزه زنجیره فولاد می تواند روند انجام پروژه ها را تسریع نماید و تاثیر تحریم ها را کاهش دهد. وی به اهمیت نقش فعالیت های بخش خصوصی در توسعه بخش زنجیره فولاد اشاره کرد و افزود: نقش موثر بخش خصوصی در دستیابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در چشم انداز ۱۴۰۴ را نمی توان نادیده گرفت لذا تداوم و تقویت همکاری های دولت و بخش خصوصی از الزامات رسیدن به اهداف برنامه مذکور است.

در این نشست، مدیران عامل و مجریان طرح های زنجیره فولاد به تشریح مشکلات خود در اجرای پروژه ها و نیز ارائه گزارش پیشرفت طرح ها پرداختند. مشکلاتی همچون تامین مالی، گشایش اعتبار، امور بانکی و گمرکی، تامین خوراک کارخانه ها و تامین آب از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بودند. کرباسیان افزود: ایمیدرو تلاش می کند تا امور بانکی، گمرکی و تامین خوراک و دیگر مسائل مطرح شده را پیگیری و انجام این امور را برای بخش خصوصی تسهیل نماید چرا که همکاری این دو بخش می تواند توسعه بخش زنجیره فولاد کشور را به دنبال داشته باشد. وی اظهار کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی برخی پروژه ها، تا پایان سال جاری شاهد راه اندازی تعدادی از طرح های زنجیره فولاد خواهیم بود. کرباسیان در پاسخ به ایجاد مشکلات مالی و بانکی برای برخی از شرکت ها تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت ارز در کشور از مسائل مهم و جدی پروژه های بخش معدن و صنایع معدنی است.

ایمیدرو در راستای رسیدگی به مشکلات و تسهیل روند انجام پروژه های بخش زنجیره فولاد اقدام به برگزاری سلسله جلساتی برای طرح و رفع مشکلات شرکت های بخش دولتی و خصوصی در این حوزه کرده است.

منبع: ایمیدرو
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com