• 031-36295535
  • info@Felezat.com

در بهار ۹۷ ارزش صادرات زنجیره فولاد،63 درصد رشد کرد

انتشار: 1397/5/8

ارزش صادرات زنجیره فولاد و محصولات فولادی به بیش از یک میلیارد و ۳۴۲.۹ میلیون دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه پارسال، افزایش ۶۳ درصدی دارد

مرکز تخصصی فلزات: جداول آماری گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد در سه ماه نخست امسال ۲ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۹۷۴ تن اقلام زنجیره فولاد ومحصولات فولادی از کشورمان به بازارهای هدف صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش ۳۰ درصدی دارد. ایران اکنون سیزدهمین فولادساز جهان محسوب می‌شود و انتظار می‌رود در افق ۱۴۰۴ با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی به جایگاه هفتم دنیا تکیه زند.

واردات اقلام زنجیره فولاد و محصولات فولادی

براساس آمار موجود در سه ماهه نخست امسال بیش از ۴۰۳ هزار و ۵۴ تن واردات اقلام زنجیره فولاد و محصولات فولادی صورت گرفت که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.ارزش واردات این کالاها در بهار امسال به رقم ۸/ ۳۵۶ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۳۷ درصدی دارد.پیش از فعالیت دولت یازدهم، سالانه ۷ تا ۹ میلیون تن انواع فولاد به کشوروارد می‌شود.

کاهش صادرات آهن اسفنجی
برابر این آمار، میزان صادرات آهن اسفنجی در دوره این گزارش به میزان ۱۸۶ هزار و ۳۶۰ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۱۷ درصد کاهش را ثبت کرد و ارزش صادراتی نیز بیش از ۳۳ درصد افت را در مقایسه با سه ماهه نخست پارسال نشان داد.ارزش صادرات آهن اسفنجی در سه ماهه ابتدایی امسال برابر با ۹/ ۳۸ میلیون دلار بود.همچنین به میزان ۵۰ هزار تن واردات آهن اسفنجی در مدت سه ماهه امسال ثبت شده که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت ۷۴ درصدی داشت؛ همچنین ارزش ۱۰۰ میلیون دلاری واردات آهن اسفنجی در مقایسه با سه ماهه نخست پارسال، کاهش ۶۷ درصدی دارد.

رشد صادرات زغال‌سنگ و کک
براساس آمار مورد بررسی در مدت سه ماهه نخست امسال ۲۲۹ هزار و ۲۹۱ تن زغال‌سنگ و کک صادر شد که نسبت به دوره مشابه بیش از ۲۰۰۴ درصد رشد دارد و ارزش صادرات صورت گرفته ۸/ ۲۸ میلیون دلار بود که در مقایسه با سه ماهه ابتدایی پارسال، افزایش ۸۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.علاوه بر این ۱۷۱ هزار و ۷۲ تن واردات زغال‌سنگ و کک در سه ماهه نخست امسال انجام شد ارزش واردات زغال‌سنگ و کک در فصل بهار امسال به رقم ۵۵ میلیون دلار رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۶۵ درصد افزایش یافته است.به گزارش «ایرنا» آمارها نشان می‌دهد مجموع صادرات فولاد در سال ۹۶ به رقم بیش از ۸ میلیون تن رسید و تولید فولاد خام (میانی) نیز بیش از ۸/ ۲۱ میلیون تن بود و امسال انتظار تولید، رسیدن به رقم ۲۴ میلیون تن است.

منبع: ایرنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com