• 031-36295535
  • info@Felezat.com

رشد ۳۳ درصدی فروش "فولاد" در دو ماه

انتشار: 1397/3/8

در پی اعلام عملکرد تولید و فروش دو ماهه فولاد مبارکه که با رشد 33 درصدی همراه شده، تحلیلی از آمار این شرکت در سال جدید و مقایسه با دوره مشابه سال قبل از سوی یک کارگزاری ارایه شد.

مرکز تخصصی فلزات: به دنبال انتشار گزارش تولید و فروش اردیبهشت ماه شرکت 7.5 هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه، کارگزاری آبان تحلیلی از روند فروش محصولات در 2 ماه نخست سال و مقایسه با دوره مشابه سال قبل ارائه کرد.

براین اساس،"فولاد" در اردیبهشت ماه موفق شد حدود 1.94 هزار میلیارد تومان از محصولات را به فروش برساند و مجموع فروش دو ماهه ابتدایی سال را به بیش از 3.2 هزار میلیارد تومان برساند. اهمیت این عملکرد زمانی بیشتر می شود که بدانیم در مدت مشابه سال مالی قبل مجموعا در دو ماهه ابتدایی سال حدود 2.4 هزار میلیارد تومان فروش داشته درواقع شرکت با رشد 33 درصدی فروش نسبت به دو ماهه سال مالی قبل همراه شده است.  

مرکز تخصصی فلزات: این شرکت بورسی در دو ماهه ابتدایی سال جاری حدودا 773 هزار تن ورق گرم فروخته که نسبت به 640 هزار تن ورق گرم سال مالی قبل فقط 21 درصد رشد مقداری داشته است. علاوه بر آن، رشد نرخ فروش این محصول از 2 میلیون تومان در هر تن در دو ماهه ابتدایی سال قبل به 2.5 میلیون توما به ازای هر تن در دو ماهه ابتدایی سال جاری رسیده که رشد 25 درصدی را تجربه کرده است.

برایند رشد 21 درصدی فروش مقداری ورق گرم در کنار رشد 25 درصدی نرخ فروش این محصول موجب شده مبلغ فروش در این برهه زمانی با افزایش 47 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شود و از 1.28 هزار میلیارد تومان در اردیبهشت 96 به 1.89 هزار میلیارد تومان در اردیبهشت سال 97 برسد.

ورق سرد که از دیگر محصولات مهم "فولاد" است، در دو ماهه ابتدایی سال در کانون توجه نبوده به طوری که مقدار فروش این محصول در دو ماهه ابتدایی سال با کاهش نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل همراه شده و صرفا به دلیل رشد نرخ فروش محصولات متعاقب جهش فولاد در بازارهای جهانی با رشدی 8 درصدی همراه شده است.

فولاد مبارکه مطابق با انتظار عملکردی مطلوب داشته و با تداوم همین روند به نظر می رسد در پایان سال مالی جاری به مبلغ فروش 2 هزار میلیارد تومانی دست یابد که حاکی از روند مستمر و رو به رشد این غول فولادی است.

  

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com