• 031-36295535
  • info@Felezat.com

سنگ آهن جدید ریو تینتو

انتشار: 1397/4/13

ریوتینتو اولین تولید کننده بزرگ سنگ آهن استرالیا در راستای برند سازی جهانی محصول جدیدی بنام RTX که یک سنگ آهن عیار متوسط می باشد را معرفی کرد.

مرکز تخصصی فلزات: براساس منابع تجاری موثق، محموله فاین RTX یک محصول ترکیبی نظیر محصول flagship (گل سر سبد) ریوتینتو یعنی فاین ترکیبی پیلبارا (PBF) است با این تفاوت که این محصول سیلیکا، آلومینا و فسفر بالاتری نسبت به PBF دارد. برای برخی مصرف کنندگان نهایی چین، مشخصات RTX نزدیک به محصول معدن جیمبلی بار (JMBF) در استرالیای غربی است فقط به لحاظ قیمتی 3 تا 5 دلار ارزان تر از آن است. پیشتر ریوتینتو اظهار داشته بود که برنامه کاهش درصد آلومینا در محصول PBF را برای رسیدن به سطح رسیدن به 2.3 درصد را دارد تا بتواند با محصولات کم آلومینای برزیل رقابت کند چراکه این محموله ها مورد تایید و محبوب مصرف کنندگان نهایی چین است.

عملا ریوتینتو محصول با کیفیت پایین تر خود را با برندسازی RTX نام نهاده تا به 2 هدف ذیل برسد:
1- کیفیت محصول برتر خود یعنی سنگ آهن دانه ریز پیلبارا PBF را بالا ببرد تا جبران سیاست های جدید چین جهت جایگزینی بیشتر محصولات با کیفیت برزیل بجای استرالیا گردد.
2- با نام جدید نهادن برای محصول میانی خود، امکان فروش بهتر آن را فراهم می کند تا اگر لازم شد تخفیف اساسی بر روی شاخص پلتس بدهد، لطمه ایی به قیمت محصول بالاتر خود یعنی PBF وارد نشود.

این یکی از سیاست های برندسازی نوین بین المللی بنا بر اصل استراتتی Stratety (استراتژی بنابر اصل بازخورد بازار) است که هر جا جهت بازاریابی یک محصول کم کیفیت به مشکل برخورد کردید، یک نام جدید بر روی آن گذاشته و مخاطبان طبقه متوسط را مخاطب قرار دهید.

منبع: کیوان جعفری طهرانی
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com