• 031-36295535
  • info@Felezat.com

فروش اولین کنسانتره سنگ آهن سنگان به روش خشک

انتشار: 1397/4/5

اولین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن به روش خشک برای تولید محصول با عیار ۶۸درصد در ایران و جهان در سنگان به بهره برداری رسید و محصول آن هم اکنون قابل عرضه در بازار است.

مرکز تخصصی فلزات: محمد حسین صفوی مدیر عامل شرکت پایست معدن سفیر تصریح کرد: ظرفیت این کارخانه ۵۵۰هزار تن کنسانتره خشک با عیار ۶۸درصد است و تمام تجهیزات آن توسط متخصصان داخلی ساخته شده است و کاملا ایرانی است. صفوی افزود.حجم سرمایه گذاری در این طرح با احتساب هزینه های زیر بنایی بالغ بر ۶۰میلیارد تومان است و زمان نصب و راه اندازی آن حدود ۸ماه است. وی گفت:گروه تحقیق و پژوهش سفیر حدود ۴سال مطالعات مربوط به این طرح را انجام دادند و هم اکنون در مودول های ۲۰۰تا ۵میلیون تنی این طرح در مناطق کم آب و خشک کشور قابل اجرا است. صفوی خاطر نشان کرد:این طرح برای اولین بار توسط چینی ها اجرا شد با این تفاوت که خروجی عیار کنسانتره سنگ آهن در مدول چینی ۶۴درصد است ولی در نوع ایرانی می توانیم کنسانتره ۶۸ درصد تولید کنیم. مدیر عامل پایست سفیر تصریح کرد:عیار و وزن کنسانتره خروجی سنگ آهن به روش خشک همانند کنسانتره تر است و راندمان تفریبا یکسانی دارند. وی بیان کرد: زمان تجهیز کارخانه یک میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن خشک بین ۶ تا ۸ ماه است و نسبت به روش تر زمان کمتری نیاز است. صفوی افزود:امسال برنامه داریم در شرکت سفیر ۳۵۰هزار تن کنسانتره خشک تولید کنیم و این رقم در سال۹۸به سالانه ۵۵۰هزار تن میرسد . وی گفت: خاک ورودی کارخانه کنسانتره خشک سنگان برای سنگ های مگنتیت با نسبت fe به feo بالای ۴است البته مطالعاتی را برای سنگ آهن هماتیتی آغاز و امیدواریم نتایج مثبتی حاصل شود. صفوی افزود:هزینه سرمایه گذاری برای احداث کارخانه سنگ آهن به روش خشک کمتر است تر است و این مقوله یک نکته مثبت تلقی می شود.
صفوی به چالش تامین آب در کشور اشاره کرد و گفت:دولت در شرایطی برنامه دارد که ۵۵میلیون تن فولاد کند که کشور با مشکل اساسی تامین آب شیرین ربرو است و بجای اینکه برنامه خط انتقال آب از عمان به سنگان در الویت قرار دهد باید به تکنولوژی های تولید فولاد و سنگ آهن با کمترین آب مصرفی نگاه ویژه داشته باشد.
صفوی گفت:کارخانه تولید کنسانتره وگندله در سنگان به دلیل کمبود آب با ظرفیت های پایین تولید می کنند و نباید فقط به ذخایر زیر زمینی و چاه های آب تکیه کرد چرا که این منابع جز دخایر استراتژیک برای نسلهای آینده است.
وی افزود:از دولت تدبیر و امید خواستاریم تا نگاه ویژه به تولید کنندگان خصوصی زنجیره فولاد در منطقه سنگان داشته باشد و در شرایط فعلی نیاز به سنگ آهن و تامین زیر ساخت‌ها از چالشهای جدی این منطقه است.

منبع: معدن24
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com