• 031-36295535
  • info@Felezat.com

بی‌ اعتنایی به صادرکنندگان نمونه!

انتشار: 1397/7/29

تولیدکنندگان میانی فولاد در ۵ ماه اول سال جاری بیش از ۳ میلیون تن صادر داشته‌اند و در حقیقت بعد از پتروشیمی‌ها، در ارزآوری کشور نقشی بی بدیل داشته‌اند؛ اما با روی خوش وزارت صنعت، معدن و تجارت مواجه نشده‌اند و از لیست صادرکنندگان نمونه کنار گذاشته شده‌اند.

مرکز تخصصی فلزات: به‌ رغم فشارهایی که فولاد‌سازان در سال جاری با آن مواجه شدند از جمله فروش محصول با قیمت‌های دستوری در بورس کالا و بخشنامه‌هایی که کاهش صادرات را به‌ دنبال داشت، اکنون خبر می‌رسد که تولید‌کنندگان محصولات میانی فولادی نیز در اقدامی تازه، از لیست صادرکنندگان نمونه حذف شدند.

تولیدکنندگان میانی فولاد در سال ۱۳۹۶ کمتر از ۷ میلیون تن محصول به بازارهای خارجی صادر کرده و در ۵ ماه اول سال جاری نیز بیش از ۳ میلیون تن صادر شده است و در حقیقت بعد از صدور محصولات پتروشیمی در ارزآوری کشور نقشی بی بدیل داشته‌اند؛ اما با روی خوش وزارت صنعت، معدن و تجارت مواجه نشده و از لیست صادرکنندگان نمونه کنار گذاشته شده‌اند. در حالی‌که شرکت فولاد خوزستان سال ۱۳۹۵ به‌عنوان صادرکننده نمونه شناخته شده و در سال ۱۳۹۶نیز با بیش از ۵۳ درصد رشد صادرات به توسعه بازار‌های خارجی همت گمارده اما به‌ دستور مقامات ذی‌ربط و به‌ دلایل ناگفته، از لیست صادرکنندگان نمونه حذف شده است. به نظر می‌رسد صادر‌کنندگان محصولات میانی به‌ رغم تمام تلاش‌های خود در راستای ارزآوری و حفظ صادرات در شرایط تحریم از سوی مقامات نیز تحریم شده و در لیست صادرکنندگان نمونه کشوری نیستند.

منبع: دنیای اقتصاد
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com