• 031-36295535
  • info@Felezat.com

جهان فولاد سیرجان به‌دنبال بهره‌گیری از فناوری شرکت‌های ترک

انتشار: 1397/8/13

مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان: برای بهره‌گیری از تکنولوژی های نوین در حال مذاکره با شرکت‌های ترکیه‌ای هستیم.

مرکز تخصصی فلزات: علی عباسلو با بیان اینکه شرکت‌های ترکیه‌ای اغلب در حوزه ماشین سازی و قطعه سازی با شرکت‌های آلمانی همکاری داشتند، تصریح کرد: اکنون این شرکت‌ها با کپی‌برداری از تکنولوژی آلمانی‌ها تبدیل به سازندگان حرفه‌ای در این حوزه شده‌اند.

وی با اشاره به آموزش شرکت‌های ترکیه‌ای برای جایگزین کردن آهن اسفنجی به جای قراضه، افزود: با توجه به تولید سالانه فولاد ترکیه (٤٠ میلیون تن)، این کشور می‌تواند بازار هدف مناسبی برای فروش آهن اسفنجی تولید شده توسط مجموعه گل‌گهر باشد. مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان ادامه داد: هم اکنون جهان فولاد سیرجان ٤/ ٥ میلیون تن تولید آهن اسفنجی دارد که تا زمان راه اندازی واحد ذوب، می‌تواند اقدام به صادرات بخشی از این میزان تولید کند. عباسلو تصریح کرد: آهن اسفنجی دپو شده در محل کارخانه اکنون به دلیل ممنوعیت صادراتی بالغ بر ۱۰۰ هزار تن است که حتی با تلاش هایی که در عرضه های بورس کالا از ابتدای سال جاری شد، این میزان در کارخانه باقی مانده است. وی با اشاره به این مطلب که واحد ذوب سیرجان در مرحله راه اندازی قرار دارد، افزود: امیدواریم در ماه‌های آینده به تولید دست یابیم.

مستقیمی، مدیر مالی شرکت، با بیان اینکه طرح توسعه جهان فولاد مشکل تأمین مالی ندارد و دلیل تعویق ٦ ماهه راه اندازی واحد ذوب، عدم ترخیص به موقع تجهیزات از گمرک است، گفت: در بحث فروش صادراتی با مشکل همراه هستیم که همین امر سبب شده خسارت بزرگی به شرکت وارد شود. آهن اسفنجی ماهیت ویژه‌ای دارد و همین امر باعث می‌شود که در فصل بارندگی، رطوبت، درجه خلوص محصول را تحت الشعاع قرار دهد. مستقیمی بر این باور است که فاصله ایجاد شده میان جهان فولاد و بازارهای صادراتی موجب می‌شود دوباره برای فروش آهن اسفنجی، شرکت نیازمند بازاریابی و صرف وقت و هزینه جدید در این حوزه باشد.

منبع: دنیای اقتصاد
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com