• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تعیین ارزش پایه صادراتی براساس ارز نیمایی

انتشار: 1397/8/15

سرپرست معاون فنی و امور گمرکی وزارت اقتصاد: مبنای محاسبه نرخ ریالی ارزش کالاهای صادراتی در اظهارنامه های صادراتی تغییر کرده و از این پس بر مبنای میانگین هفتگی نرخ دلار بازار ثانویه (نیما) تعیین خواهد شد.

مرکز تخصصی فلزات: محمد علی بهپوری طی نامه ای، مبنای محاسبه نرخ ریالی ارزش کالاهای صادراتی در اظهارنامه های صادراتی را تغییر و بر مبنای میانگین هفتگی نرخ دلار بازار ثانویه (نیما) تعیین کرد که این موضوع اگرچه برای فولادی ها به جهت نزدیک شدن نرخ پایه گمرکی به نرخ های واقعی صادراتی، مثبت است اما برای صادرکنندگان سنگ آهن و گندله، خبری منفی به شمار می آید؛ چرا که میزان عوارض صادراتی سنگ آهنی ها را افزایش خواهد داد.

در گذشته، ارزش پایه کالاهای صادراتی براساس نرخ ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) تعیین می شد که تفاوت قابل توجهی با نرخ صادراتی کالاها به ویژه در خصوص فولاد داشت که مورد اعتراض صادرکنندگان فولاد و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بود.

منبع: مرکز تخصصی فلزات
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com