• 031-36295535
  • info@Felezat.com

رشد 12 درصدی تولید فولاد خام در فولاد مبارکه

انتشار: 1397/9/12

مدیرعامل فولاد مبارکه: دو شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان آبان‌ماه 97 با تولید ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار تن فولاد خام و ۱۲.۷ درصد رشد نسبت‌ به مدت مشابه سال قبل، افتخاری دیگر آفریدند.

مرکز تخصصی فلزات: حمیدرضا عظیمیان گفت: در 8 ماه سال 1397 کارکنان شرکت فولاد مبارکه با رکورد شکنی‌های پی‌درپی موفق شدند با 5 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 میلیون و 500 هزار تن فولاد خام تولید کنند. وی با اشاره به رشد 86 درصدی تولید در مجتمع فولاد سبا افزود: در بازه زمانی مذکور تلاش‌گران این مجتمع 839 هزار تن فولاد خام تولید کردند.

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: در شرکت فولاد هرمزگان نیز از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 976 هزار تن فولاد خام به دست توانمند کارکنان این شرکت تولید شد که رشد 7 درصدی داشت. وی تاکید کرد: از این دستاورد ارزشمند در 8 ماهه منتهی به آبان سال جاری 4 میلیون و 564 هزار تن ورق گرم در گروه فولاد مبارکه تولید شده است و از این میزان سهم خط نورد گرم فولاد مبارکه 3 میلیون و 779 هزار تن و سهم مجتمع فولاد سبا 785 هزار تن بوده است.

عظیمیان یادآور شد: کارکنان بلندهمت شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا در سال حمایت از کالای ایرانی علی‌رغم همه محدودیت‌ها و تحریم‌ها از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان آبان‌ماه 1397 با تولید 5 میلیون و 340 هزار تن فولاد خام و 12.7 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، افتخاری دیگر آفریدند. وی میزان تولید گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا) در سال 1396 را 8 میلیون و 600 هزار تن اعلام کرد و گفت: برنامه گروه فولاد مبارکه در سال 1397 تولید 9 میلیون و 400 هزار تن فولاد خام است که با در نظر گرفتن نتایج عملکرد درخشان کارکنان از ابتدای سال جاری تاکنون، به‌ یقین به این هدف مهم دست خواهیم یافت.

مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که میزان فروش فولاد مبارکه در 8 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 45 درصدی داشته است، گفت: این شرکت در مدت مذکور از فروش محصولات خود 13 هزار و 921 میلیارد تومان درآمد کسب کرد؛ همچنین در آبان ماه میزان فروش فولاد مبارکه به 2 هزار و 719 میلیارد تومان رسیده است.

عظیمیان در خاتمه سخنان خود با تأکید بر این‌که تأمین نیاز بازارهای داخلی از اولویت‌های اصلی فولاد مبارکه است، تصریح کرد: در سال جاری نیز این شرکت ابتدا بازارهای داخلی را تأمین کرده و پس از آن با رویکرد حفظ بازارهای صادراتی، بخشی از محصولات خود را به بازارهای جهانی اختصاص داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com