• 031-36295535
  • info@Felezat.com

2 سال دیگر سنگ آهن ارزان تر می شود

انتشار: 1397/4/12

استرالیا که بزرگترین صادرکننده سنگ آهن جهان است، پیش بینی کرد قیمت این ماده خام فولادسازی با افت تقاضای چین و افزایش تولید برزیل، تا دو سال آینده یک پنجم سقوط می‌کند.

مرکز تخصصی فلزات: وزارت صنعت استرالیا در گزارش سه ماهه منابع و انرژی خود اعلام کرد قیمت سنگ آهن استرالیا در سال ۲۰۲۰ به ۵۱ دلار در هر تن سقوط می‌کند که بیش از ۲۱ درصد پایین‌تر از قیمت ۶۵ دلار در هر تن معاملات روز دوشنبه است. در این گزارش آمده است قیمت‌های سه ماهه کاهش خواهد یافت زیرا مجموع واردات سنگ آهن چین بر مبنای سالانه ۰.۶ درصد کاهش خواهد یافت و به ۱.۰۷ میلیارد تن در سال ۲۰۲۰ می‌رسد و تولید فولاد در این کشور که بزرگترین مصرف کننده فلزات جهان است، کمتر می‌شود. با این حال قیمت سنگ آهن در کوتاه مدت که قیمت‌های فولاد بالاتر می‌رود، ممکن است تا حدودی حمایت شود. در گزارش دولتی استرالیا پیش‌بینی شده است دورنمای مثبت برای تولید صنعتی و بهبود فصلی فعالیت ساخت و ساز در چین، قیمت‌ها را تقویت خواهد کرد و به میانگین ۵۹ دلار در هر تن در سال جاری می‌رساند. در بخش تقاضا، رشد در ساخت و تولید صنعتی به نظر می‌رسد در نیمه اول امسال به اوج رسیده است که نشان می‌دهد قیمت منابع ممکن است به اوج سیکل خود رسیده باشند. با این حال قیمت‌ها در این بخش احتمالا تحت تاثیر عوامل عرضه و تقاضا خواهند بود به عنوان نمونه، به دلیل محدودیت عرضه، قیمت‌های مس افزایش خواهد رفت. استرالیا سومین صادرکننده بزرگ سنگ و کنسانتره مس جهان است. انتظار می‌رود قیمت جهانی مس تا سال ۲۰۲۰ به ۷۹۱۰ دلار در هر تن بالغ شود که ۲۲ درصد بالاتر از میانگین قیمت ۶۴۶۲ دلار در سال ۲۰۱۸ خواهد بود. رشد کندتر عرضه معدنی در سال‌های آینده، از تقاضای رو به رشد در زیرساخت انرژی عقب خواهد ماند. اما در بازار روی که استرالیا سومین تولیدکننده بزرگ این فلز در جهان است، قیمت‌های بالا به راه اندازی معادن جدید منجر شده است و انتظار می‌رود عرضه بالاتر، قیمت روی را تا سال ۲۰۲۰ به حدود ۲۶۲۵ دلار در هر تن برساند که پایین‌تر از ۳۱۵۵ دلار در سال میلادی جاری خواهد بود.

قیمت زغال سنگ حرارتی نیز با رشد عرضه و ملایم شدن تقاضا، تا اوایل سال ۲۰۱۹ پایین خواهد آمد.

درآمد منابع استرالیا در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ تحت تاثیر رشد صادرات و قیمت بالاتر برخی از کالاها مانند زغال سنگ، به رکورد ۲۲۶ میلیارد دلار صعود کرد. استرالیا انتظار دارد درآمد صادرات کالای این کشور تا سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به ۲۳۸ میلیارد دلار صعود کند و سپس در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ با افت قیمت کالاهایی مانند سنگ آهن، به ۲۳۲ میلیارد دلار کاهش پیدا کند.

منبع: ایسنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com