• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تعادل در عرضه و تقاضای آهن اسفنجی

انتشار: 1397/4/14

با توجه به ذخاير بالاي گاز و سنگ آهن در كشور و همچنين نبود مزيت نسبي در ايران براي توليد برق و البته بحران آب در مناطق مختلف كشور، شايد بتوان گفت توليد تا مرحله آهن اسفنجي در زنجيره فولاد ايران داراي مزيت نسبي است.

مرکز تخصصی فلزات: سید رسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران: با توجه به ذخایر بالای گاز و سنگ آهن در کشور و همچنین نبود مزیت نسبی در ایران برای تولید برق و البته بحران آب در مناطق مختلف کشور، شاید بتوان گفت تولید تا مرحله آهن اسفنجی در زنجیره فولاد ایران دارای مزیت نسبی است چرا که علاوه بر استفاده بهینه از انرژی، بازار داخلی و به ویژه صادراتی این محصول از جذابیت زیادی برخوردار است. وی افزود: در سال ۹۶، حدود ۵.۲۲ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور تولید شد که ۷۱۳ هزارتن آن صادر شده است. این در حالی است که بر اساس برآورد انجمن از میزان عرضه و تقاضا، حدود ۵.۱ میلیون تن کمبود عرضه در آهن اسفنجی در سال گذشته برقرار بوده است.

خلیفه سلطانی ادامه داد: با توجه به راه اندازی طرح های جدید فولادی، لازم است صادرات و عرضه آهن اسفنجی در کوتاه مدت و به ویژه سال جاری مورد نظارت، برنامه ریزی و تدبیر بیشتری قرار گیرد. البته خوشبختانه برخی عرضه کنندگان بزرگ آهن اسفنجی با در اولویت قراردادن تامین نیاز داخلی در برابر صادرات، در جهت ایجاد تعادل عرضه و تقاضای آهن اسفنجی اقدام کرده اند که از این احساس مسئولیت صنفی و ملی باید قدردانی کرد.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com