• 031-36295535
  • info@Felezat.com

افزایش حجم دسترسی جهانی به قراضه آهنی

انتشار: 1397/5/21

روند جهانی دسترسی قراضه آهنی در سال‌های گذشته صعودی بوده است و طبق شواهد و پیش‌بینی‌های انجام شده، چین بیش‌ترین میزان این دسترسی را به خود اختصاص داده که از مهم‌ترین دلایل آن، افزایش چشم‌گیر مصرف فولاد در دهه‌های گذشته است.

مرکز تخصصی فلزات: طبق بررسی‌ها و برآوردهای انجام شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان دسترسی جهان به قراضه آهنی در سال 2017 حدود 750 میلیون تن بود که از این مقدار حدود 630 میلیون تن آن توسط صنایع ریخته‌گری فولاد جهان و کوره‌های ریخته‌گری بازیافت شد. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده توسط کارشناسان این انجمن، انتظار می‌رود که این میزان فولاد قراضه در سال 2030 به حدود یک میلیارد تن برسد که این مقدار رشد 250 میلیون تنی را تا 13 سال دیگر نشان می‌دهد.

انتظار می‌رود که به‌جز مناطق گفته شده در بالا، دسترسی به قراضه آهنی در کشورهای توسعه یافته، با نرخ کمتری نسبت به سایر کشورها افزایش یابد. در حال حاضر میزان دسترسی به قراضه آهنی در مناطق کشورهای آمریکای شمالی (ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک)، اتحادیه اروپا، ژاپن و نیز کشورهای توسعه یافته، حدود 320 میلیون تن است که این مقدار تا سال 2030، تا حدود 350 میلیون تن افزایش خواهد یافت؛ این میزان از افزایش نشان‌دهنده رشد تنها 30 میلیون تنی در این مناطق است در حالی که این میزان برای کشور چین حدود 250 میلیون تن برآورد شده است. این امر به این دلیل است که میزان دسترسی و جمع‌آوری قراضه در چنین کشورها در حال حاضر در سطح بالایی قرار دارد؛ به‌طوری که قراضه‌های جمع‌آوری شده در ایالات متحده آمریکا بسیار بیشتر از تقاضای داخلی آن بوده که باعث شده تا این کشور به بزرگ‌ترین صادرکننده قراضه آهنی تبدیل شود.

رشد سالیانه دسترسی قراضه آهنی نشان می‌دهد که در بلند مدت قراضه آهنی می‌تواند جایگزین خوبی برای منابع طبیعی باشد. این جایگزینی سودهای فراوانی را به همراه خواهد داشت که حفظ مواد خام، حفظ انرژی و کاهش انتشار CO2 از جمله این محاسن به‌شمار می‌آید.

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com