• 031-36295535
  • info@Felezat.com

بازار مسکن، تحت تأثیر افزایش قیمت فولاد

انتشار: 1397/6/12

فرشید پورحاجت: مسکن، یک کالای تولیدی زمان‌ بر است و متأسفانه به دلیل نوسانات ایجاد شده در بازار اقتصادی کشور، هزینه تولید افزایش یافته؛ چرا که سال گذشته، قیمت هر کیلو فولاد، درب کارخانه 1.600 تومان بود، اما امسال، قیمت آن به 5.000، در هر کیلو رسیده است.

مرکز تخصصی فلزات: فرشید پورحاجت، دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور: مسکن، یک کالای تولیدی زمان‌بر است و متأسفانه به دلیل نوسانات ایجاد شده در بازار اقتصادی کشور، هزینه تولید افزایش یافته و همین موضوع بر روی بازار مسکن تأثیرگذار بوده است. وی افزود: سال گذشته، قیمت هر کیلو فولاد، درب کارخانه 1.600 تومان بود، اما امسال به دلیل عدم نظارت از سوی مسئولان، قیمت آن به 5.000، در هر کیلو رسیده است.

 بحران جدید در بازار مسکن

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور تصریح کرد: افزایش قیمت تمام شده تولید مسکن، بحران جدیدی را در این بازار ایجاد کرده است و همین موضوع موجب شده که شرایط سختی برای تمام تولیدکنندگان و خریداران مسکن  ایجاد شود. پورحاجت توضیح داد: متأسفانه شرایط اقتصادی، کشور قدرت خرید مردم را کاهش داده به طوری که هم‌ اکنون، کمترین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 2 میلیون تومان است. وی اظهار کرد: کاهش قیمت دلار و یا مصالح ساختمانی نقش چندانی در وضعیت بازار مسکن ندارد بلکه، افزایش چشمگیر قیمت زمین در چند سال گذشته اصلی‌ترین دلیل وضعیت کنونی  بازار مسکن است.

 سردرگمی مردم برای خرید و یا فروش مسکن

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با اشاره به اینکه بسیاری از متقاضیان خرید مسکن در این بازار سردرگم هستند، گفت: وضعیت بازار مسکن به گونه‌ای شده که خریدار و یا فروشنده، هیچ اعتمادی به این بازار ندارند و حاضر به ریسک نیستند.

پورحاجت در پایان گفت: با ثبات در بازارهای موازی مسکن، می‌توان امیدوار باشیم که بخش مسکن بهبود یابد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com