• 031-36295535
  • info@Felezat.com

دولت، بساط ارزان فروشی در بورس‌کالا را جمع کند

انتشار: 1397/6/20

حسین عبده تبریزی، عضو شورای عالی بورس: تمامی اعضای این شورا، با ارزان‌فروشی در بورس‌ کالا و فروش محصولات با قیمت‌های ارزان‌تر از صادرات، مخالف هستند؛ چرا که این وضعیت، به رانت دامن می‌زند.

مرکز تخصصی فلزات: حسین عبده تبریزی، با بیان این مطلب که درخواست شورای عالی بورس از دولت، آن بوده که سریع‌تر، سیستم فروش بورس‌‌‌ کالا، از فضای رانتی خارج شود، گفت: رقابت، نخستین اصل حاکم در بورس بوده و به‌ هیچ عنوان به صلاح کشور نیست که کالایی در بورس با قیمت‌گذاری و کنترل فروخته شود و قطعاً تمامی اعضای شورا و سازمان بورس، با ادامه این روند، مخالف هستند.

عضو شورای عالی بورس، همچنین با بیان اینکه نظام ارزی چند قیمتی، فساد آور بوده و از ابتدای انقلاب تاکنون این موضوع را تجربه کرده‌ایم، ادامه داد: واضح است که هر چه زودتر باید کشور از سیستم چند ارزی خارج شود وگرنه نمی‌توان فساد را در کشور مدیریت کرد.

وی همچنین در خصوص راهکار برای حرکت نقدینگی به بورس و بازار سرمایه نیز گفت: اگر بتوان نرخ بازده را در بازار سرمایه افزایش داده و اعتماد مردم را به پایداری و تداوم نرخ بازده جلب کرد، می‌توان به ورود نقدینگی به بورس امیدوار بود و در حقیقت ترکیب نرخ بازده و ریسک، مردم را به سمت این بازار سوق می‌دهد.

وی همچنین در خصوص ورود اسکناس ارز صادراتی به بازار و تأثیر آن بر نوسانات نرخ ارز نیز گفت: این موضوع مقداری قیمت ارز را کاهش می‌دهد، البته عوامل مختلفی در این موضوع تأثیرگذار هستند و زمانی که بازار را بررسی می‌کنیم به این معضل پی می‌بریم که بازار، عمق ندارد .

منبع: بورس نیوز
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com