• 031-36295535
  • info@Felezat.com

پیش‌بینی زمان راه‌اندازی پروژه "آهن اسفنجی" کچاد

انتشار: 1397/6/21

معاون مالی و اقتصادی چادرملو: اگر چه قرار بود، پروژه آهن اسفنجی در یکم تیرماه امسال راه‌اندازی شود، اما به دلایلی، بهره‌ برداری از طرح مزبور، به پاییز امسال موکول می‌شود.

مرکز تخصصی فلزات: محمود سیدی، معاون اقتصادی چادرملو، در خصوص دلایل تأخیر در زمان بهره‎‌برداری از پروژه آهن اسفنجی «کچاد» 4 نکته را مطرح کرد:

1. اول اینکه، تمامی وجوه مربوط به ماشین آلات خارجی، سال‌های قبل، پرداخت شده و اجناس فعلی که بخشی از آن در گمرک هست، مربوط به اواخر سال گذشته بود که وارد کشور شد.

2. بعد از ماجرای نوسان ارزی که از اواخر فروردین‌ماه شروع شد و متأسفانه به دلیل ناهماهنگی‌های صورت گرفته میان وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و از سوی دیگر، گمرک که دامنه تأثیرپذیری نوسان ارزی را پیش‌بینی نکرده بودند، آزادسازی ماشین آلات در زمان مقرر صورت نگرفت؛ البته بسیاری از شرکت‌ها در همین بازه زمانی با مشکل مشابهی در ترخیص کالاها مواجه شدند.

3. پیش‌تر قرار بود، در صورت ترخیص ماشین آلات از گمرک در زمان مقرر، در یکم تیرماه امسال، پروژه آهن اسفنجی به بهره‌برداری برسد، اما با نوسان‌های ارزی و سوء مدیریت‌ها، برنامه‌ریزی مزبور با چالش مواجه شد. چادرملو در حال حاضر، روزانه برای تأمین آهن اسفنجی مورد نیاز خود، 3 تا 3.5 میلیارد تومان هزینه می‌کند.

4. با تمام این اوصاف، با هماهنگی‌های صورت گرفته پس از اینکه تعدادی از ادوات و ماشین آلات از گمرک ترخیص شد و بخش دیگری هم ترخیص می‌شوند، در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد، تا پایان آبان‌ماه، شاهد بهره‌برداری از پروژه آهن اسفنجی خواهیم بود.

منبع: دنیای بورس
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com