• 031-36295535
  • info@Felezat.com

قول "کاهش قیمت فولاد" به وزیر صمت

انتشار: 1397/6/21

رئیس اتحادیه آهن فروشان کشور: در نشستی، به محمد شریعتمداری، وزیر صمت، قول داده‌ام که با حضور آهن‌فروشان در بورس کالا، قیمت، ظرف چند هفته، متعادل می‌شود و امروز که هر کیلو آهن حدود 5.000 تومان است، به زیر 4.000 تومان و حتی پایین‌تر خواهد رسید.

مرکز تخصصی فلزات: محمد آزاد، اظهار کرد: طی چند ماه اخیر به یک یکباره شاهد هجوم نقدینگی که بازار ارز و سکه را ملتهب کرد، به بازار آهن و فولاد کشور بودیم که پس از نشست‌های متعدد، سرانجام مقرر شد، فقط، آهن فروشان مورد تأیید اتحادیه، نسبت به خرید از بورس کالا اقدام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش، که دلیل نبود تقاضای کافی برای خرید میلگرد و تیرآهن طی هفته‌های اخیر در بورس کالا چه موضوعی بوده است؟ گفت: به منظور خرید آهن فروشان 31 استان از بورس کالا، مقدماتی لازم است، به طوریکه رفته رفته بیشتر آنها کد بورسی دریافت کرده‌اند و ازامروز(چهارشنبه، بیست و یکم شهریور) ، خریدها با حجم مطلوب آغاز می‌شود.

به گفته وی، ابتدا از بورس کالا خواستیم که به آهن فروشانی که هنوز، کد ندارند اما مورد تأیید اتحادیه هستند، اجازه ورود به معاملات داده شود، اما بورس کالا نپذیرفت و اعلام کرد که کارها باید طبق قانون انجام شود؛ شخصاً از این موضوع و الزام به کامل شدن مدارک خریداران آهن از بورس کالا رضایت دارم؛ چرا که این دست موضوعات، نشان می دهد بورس کالای کشور به خوبی وظایف خود برای صیانت از حقوق ملت را انجام می دهد.

آزاد در ادامه، به کاهش قیمت میلگرد و تیرآهن ظرف هفته‌های آینده خبر داد و گفت: در نشستی، به محمد شریعتمداری، وزیر صمت، قول داده‌ام که با حضور آهن فروشان در بورس کالا، قیمت، ظرف چند هفته، متعادل می‌شود و امروز که هر کیلو آهن حدود 5.000 تومان است، به زیر 4.000 تومان و حتی پایین‌تر خواهد رسید.

رئیس اتحادیه آهن فروشان کشور در برابر این پرسش که آیا امکان تخلف از سوی خریداران مورد تأیید اتحادیه و گران فروشی آهن در بازار آزاد وجود ندارد؟ گفت: براساس پروانه ساختمانی نظام مهندسی و شهرداری، به خریداران آهن فروخته می‌شود و برای سرکشی از مصرف آهن نیز، بازرسان، به صورت دوره ای از ساختمان‌ها بازدید می‌کنند. همچنین هر خریداری پس از تأیید استفاده محموله قبلیی‌اش، اجازه خرید جدید خواهد داشت و کلیه این مدارک نیز به وزارت صمت ارسال می‌شود؛ با همه این تفاسیر، مسئولیت هر گونه خطایی از سوی اعضای متقاضی آهن، مورد تأیید اتحادیه با خود اتحادیه است.

آزاد، در پایان، بار دیگر به بورس کالا اشاره کرد و گفت: ریشه التهاب‌های اخیر نوسانات، نرخ ارز بوده، اما برخی‌ها، بورس کالا تحت فشار قرار می‌دهند، در صورتیکه این بازار به طور مسلم عامل ایجاد شفافیت، نظم و عدالت در بازار بوده و اقتصاد ما همواره به توسعه این بورس نیاز مبرم دارد.

منبع: ایلنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com