• 031-36295535
  • info@Felezat.com

کاهش سوء استفاده صادراتی، با عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

انتشار: 1397/6/24

رییس اتحادیه کشوری صنف فروشندگان آهن و فولاد: الزام تولیدکنندگان به عرضه‌ی سه چهارم کالاهای ساخته شده از آهن در بورس کالا، امکان سوء استفاده صادراتی را به حداقل رسانده است.

مرکز تخصصی فلزات: محمد آزاد افزود: از حدود 4 سال پیش تاکنون، واردات آهن در کشور به صفر رسیده و همه آنچه که اکنون مصرف می‌شود، تولید داخلی است. به گفته این مقام صنفی، امروز بهترین انواع آهن و میلگرد با استانداردهای بالا در کشور تولید می‌شود، که به مراتب با کیفیت‌تر از محصولات مشابه خارجی است.
وی خاطرنشان کرد: پارسال، صادرات زنجیره فولاد، به بیش از 9 میلیون تن رسید و امسال نیز دولت به تولیدکنندگان فولاد اجازه داده تا ارز حاصل از صادرات را در بازار ثانویه به فروش برسانند که به نفع تولیدکنندگان بوده و در راستای تقویت تولید کشور است.
آزاد یادآور شد: از آنجایی که تولیدکنندگان، موظفند در مقابل شمش خامی که تحویل می‌گیرند، 75 درصد کالای تولیدی شان را در بورس عرضه کرده و بقیه آن را در صورت تمایل صادر کنند، بر این اساس، صادرات بیش از حد مجاز میسر نیست.
وی ادامه داد: بورس کالا، آمار مربوطه را در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار می‌دهد و در صورتی که واحد تولیدی به تعهدات خود عمل کرده باشد، اجازه صادرات می‌یابد.
مجموع صادرات کل محصولات فولادی در چهار ماه ابتدایی امسال به 898 هزار تن رسید که نسبت به رقم 414 هزار تنُ عملکرد چهارماه آغازین سال 96، رشد 117 درصدی نشان می دهد.
بیشترین صادرات در دوره این گزارش در بخش محصولات فولادی به ترتیب ورق گرم، میلگرد و تیرآهن بود که 342، 402 و 66 هزار تن به بازارهای هدف انتقال یافت.
بررسی آمار محصولات فولادی وارداتی در چهار ماهه نخست امسال نشان دهنده کاهش 51 درصدی در این زمینه است و به میزان 370 هزار تن بود، درحالی که مدت مشابه پارسال 761 هزار تن محصولات فولادی وارد کشور شده بود.

منبع: ایرنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com