• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تأمین بیش از ۸۰ درصدی کالای مورد نیاز فولاد هرمزگان از داخل کشور

انتشار: 1397/6/24

معاون خرید فولاد هرمزگان: حوزه خرید این شرکت شامل بخش‌های خرید مواد اولیه، مصرفی و انرژی، قطعات یدکی و ماشین‌آلات، قراردادها و برنامه‌ ریزی خرید است، که استراتژی فولاد هرمزگان، حمایت از تولید داخل و بومی سازی قطعات و ماشین آلات است.

مرکز تخصصی فلزات: مهندس علی گلشن، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری کرده‌اند، گفت: حمایت از کالای ایرانی، پاسداری از اقتصاد ملی است که تلاش فولاد هرمزگان در تحقق شعار سال، از گذشته بوده و همچنان با جدیت ادامه دارد و هرآنچه در داخل تولید می‌شود، هرگز از خارج وارد نمی کنیم.

وی گفت: کار اساسی که باید در راستای حمایت از کالای ملی صورت بگیرد، این است که شرکت‌های دانش بنیان، مورد حمایت قرارگیرند که این شرکت‌ها بتوانند مهندسی معکوس و مهندسی مجدد انجام دهند و با  بومی سازی قطعات و مهندسی مجدد، علاوه بر اینکه از توان دانشمندان جوان ایرانی استفاده میشود، عدم وابستگی را نیز بدنبال خواهد داشت .

گلشن، در ادامه افزود: یکی از استراتژی‌های فولاد هرمزگان به‌ ویژه در سال ۹۷، کمک به صنعت داخلی کشور و بومی‌سازی قطعات و کاهش نیاز به خارج است؛ چرا که اعتقاد داریم هر اندازه ارز از کشور خارج شود، به همان اندازه، اشتغال در آن سوی مرز ایجاد خواهد شد، در حالی که یکی از مسئولیت‌های ما کمک به صنایع داخل و رشد اشتغالزایی در کشور است. این استراتژی را از سال‌های گذشته آغاز کرده‌ایم و امسال که به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است، بر آن تأکید بیشتری داشته و این شعار را سرلوحه خود قرار داده‌ایم.

 وی اضافه کرد: یکی از فاکتورهای اساسی رشد و تقویت اقتصاد کشور ما، اعتماد و حمایت همه جانبه از سازنده و تولید کننده داخلی هست. در همین راستا، فولاد هرمزگان در حمایت از تولید کنندگان داخلی، نشست‌های تخصصی برگزار می‌کند که دعوت میشود از تولید کنندگان داخلی که تجهیزات مورد نیاز فولاد هرمزگان را  در داخل تولید می‌کنند، در این نشست‌ها حضور پیدا کنند.

معاون خرید فولاد هرمزگان با تأکید بر استفاده از محصولات داخلی در فولاد هرمزگان عنوان کرد: تا جایی که امکان داشته باشد شرکت فولاد هرمزگان از محصولات داخلی استفاده می‌کند، هرچند که فولاد هرمزگان در منطقه ویژه اقتصادی قرار دارد و تسهیلاتی همچون معافیت‌های هزینه‌های گمرکی وجود دارد، اما ترجیح ما استفاده از محصولات داخلی در راستای حمایت از تولید ملی است. برای مثال، در زمینه نسوزها، بیش از ۹۵ درصد نیاز خود را از بازار داخل تهیه می‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در زمینه تأمین گندله، تاکنون مشکلی نداشته‌ایم، اما متأسفانه تلاطم ارزی اخیر و به دنبال آن، افزایش انگیزه صادراتی گندله باعث شد که شرکت‌های معدنی و همچنین شرکت‌های بازرگانی، مبادرت به صادرات کنند که این موضوع می‌تواند چالش‌های فراوانی برای فولادسازان داخلی ایجاد کند .

وی اضافه کرد:  آهن اسفنجی، یکی از نیازهای کارخانه‌های فولادی است، هر چند ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آهن اسفنجی در جهان است، اما بخشی از آن را صادر می‌کند، در حالی که اگر تولیدکننده داخلی نیاز به آهن اسفنجی دارد، نباید واحدهای تولیدکننده مبادرت به صادرات کنند .

معاون خرید فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه الکترود گرافیکی در داخل تولید نمی‌شود، عنوان کرد: در زمینه الکترود گرافیتی، واردات داریم. یکی از استراتژیک‌ترین کالاهای ما در امسال، الکترود گرافیتی است؛ چون در یکی دو سال گذشته به شدت گران شده است. در واحدهای مختلف، برنامه‌ریزی شده که از یک سو، الکترود گرافیتی را بازیافت کنیم و از سوی دیگر مصرف الکترود را به شدت کاهش دهیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به توسعه زیر ساخت‌ها اشاره کرد و افزود: در زیرساخت‌های حمل، به‌ ویژه بخش ریلی با مشکلات و محدودیت‌های فراوانی روبه‌رو هستیم که توسعه این زیرساخت‌ها را باید متناسب با توسعه صنعت به منظور رسیدن به افق ۱۴۰۴ در دستور کار قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری برنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com