• 031-36295535
  • info@Felezat.com

بورس فلزات لندن به "بزرگترین اقتصاد دنیا" خوش آمد می‌گوید

انتشار: 1397/6/25

بورس فلزات لندن به تازگی، به معامله گران اجازه می دهد که از ارز چین که متعلق به مبادلات و تسهیلات هنگ کنگ است، به عنوان وثیقه استفاده کنند.

مرکز تخصصی فلزات

هدف بورس فلزات لندن(LME) از تشویق چین به ایجاد معاملات توسط RMB ( واحد ارزی چین) چیست؟

با توجه به نقش محوری چین در تولید انواع محصولات، یکی از شاخص های مهم شاخص LME است. محصولات LME شامل تمام فلزات، فلزات پایه و فولاد هستند و این، یکی از عواملی است که طرفدار چین، هم به عنوان مصرف کننده و هم تولیدکننده می‌باشد.

تأثیر این اقدام بر مبادلات کالا و بازارهای کالای جهان چیست؟

معتقدم که به طور کلی برخی، از این موضوع که مبادلات در جهان با این اندازه گیری که توسط چین به دست می آید خوشحال نیستند. قطعاً چين بايد مبانی مبادلات داليان و شانگهاي را در آينده نزديک رهبري کند. چین در حال تلاش برای ایجاد چالش برای تبدیل شدن به رهبر و پیشرو  در بسیاری از معاملات نه تنها در شرکت های بورس، بلکه بازار ارز جهان است.

با توجه به معاملات دلار- محور، تأثیر این اندازه گیری بر اقتصاد بین الملل و بازار جهانی پول چیست؟

این موضوع می‌تواند موجب ضعف در دلار آمریکا و دیگر ارزها می شود. ضعیف در این زمینه به معنای کاهش ارزش دلار نیست، بلکه این بدان معنی است که وقتی RMB تبدیل به یکی از ارزهای اصلی برای ایجاد یک تجارت در LME شود، بسیاری از افرادی که یک طرف معامله با چین هستند، ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند. به بیان دیگر، برخی از کشورها از جمله ایران، ممکن است گاهی صادرات سنگ آهن یا سایر مواد معدنی را به چین داشته باشند و یا گاهی اوقات نیز ممکن است برخی محصولات را از چین خریداری کنند. در هر دو مورد، هنگامی که یک طرف معامله چین است، معامله گران در سراسر جهان ترجیح می دهند از نظر RMB معامله کنند. یک کشور مانند ایران که از تحریم‌های گسترده رنج می‌برد، نمی‌تواند تجارت را با دلار آمریکا انجام دهد. معتقدم که این اندازه گیری، تأثیر منفی بر دلار آمریکا و دیگر ارزهای مانند یورو در بازار تجارت بین المللی دارد. (متن کامل مصاحبه)

منبع: وبسایت کیوان جعفری طهرانی
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com