• 031-36295535
  • info@Felezat.com

انجمن تولیدکنندگان فولاد، حلقه اتصال تولیدکنندگان و دولت

انتشار: 1397/6/26

در دور جدید هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران شاهد افزایش حضور نمایندگان واحدهای بخش عمومی خواهیم بود که علاوه بر بالابردن قدرت لابی گری، باعث کمک به همگرایی بیشتر در درون انجمن برای رفع همین تعارضات تجاری بین بنگاهی و ایجاد تاثیر مثبت بر مداخلات دولت در سیاست گذاری صنعت فولاد خواهد شد.

مهندس بهادر احرامیان، مدیرعامل فولاد یزد که در هم در دوره قبل و هم در دوره جدید انتخابات هیات مدیره انجمن، منتخب اعضای انجمن شد  از راهبردهایی برای حل مسئله نوردکاران و بنگاه های خصوصی سخن گفت. احرامیان خواستار همگرایی درون انجمن و رفع تعارضات تجاری بین بنگاهی و همچنین یکسان سازی شرایط رقابت بین بنگاهی در زنجیره فولاد شد.

وی همچنین ارزیابی خود از عملکرد هیات مدیره قبلی را مثبت ارزیابی کرد و در این خصوص گفت: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به عنوان تشکل صنفی سوم کشور در حال حاضر موقعیت بسیار خوبی از لحاظ وزن و جایگاه برای تاثیر در سیاست گذاری کشور دارا می باشد. انجمن در این دوره به عنوان تشکل برتر کشور شناخته شد و تلاش اعضای هیئت مدیره و همراهی اعضاء به رشد انجمن و تأثیرگذاری آن در تصمیم گیری ها کمک شایانی کرد. به هر حال در دوره قبلی هیئت مدیره در ابتدا شاهد دستاوردهای خوبی بودیم اما شاید به دلیل عدم اتخاذ و یافتن راهکارهای مرضی الطرفین برای رفع برخی تضاد منافع ها بین حلقه های زنجیره – مخصوصا اسفنجی، شمش و نورد- در سال پایانی دوره تا حدی شاهد ضررهایی ناشی از عدم ابتکار عمل در مواجه به نحوه مداخله دولت در بازار فولاد مخصوصا در سال ۹۷ بودیم. همچنین در خصوص هیات مدیره جدید بیان داشت: در دور جدید هیئت مدیره شاهد افزایش حضور نمایندگان واحدهای بخش عمومی هستیم که به عقیده من جنبه مثبت آن می تواند علاوه بر بالابردن قدرت لابی گری و شنیدن صدای فولادی ها در مراجع تصمیم گیری باعث کمک به همگرایی بیشتر در درون انجمن برای رفع همین تعارضات تجاری بین بنگاهی و ایجاد تاثیر مثبت بر مداخلات دولت در سیاست گذاری صنعت فولاد باشیم.

در پایان مهندس احرامیان در مورد اولویت های سال جاری انجمن گفت: به اعتقاد بنده در صنعت فولاد مسائل اصلی پیش رو در سال جاری که می تواند با محوریت انجمن به آنها پرداخته شود به این ترتیب است:
   ۱- رفع تبعیض مراجع و ارگان ها میان واحدهای خصوصی تاسیس شده با واحدهای دولتی و یا خصوصی شده
  ۲- برخی ارگان های تحت کنترل دولتی بلاخص مانند بانک ها، بیمه و مالیات آشکارا برخوردی دوگانه با شرکت های دولتی و  خصوصی دارند. ایجاد زمینه رقابت سالم و عادلانه در صنعت فولاد به هم سطح کردن زمینه رقابت و شرایط بین تمامی بنگاه ها نیازمند است. این مهم با اطلاع رسانی و شفاف سازی و مطالبه گری از دولت وارگان های دولتی برای یکسان سازی شرایط رقابت دست یافتنی می باشد.
  ۳- رفع مشکلات ساختاری بخش نورد گرم مقاطع طویل به عنوان آسیب پذیر ترین حلقه زنجیره تولید فولاد کشور
  ۴- تلاش برای خارج کردن واحدهای دولتی از بازار داخل به سمت صادرات
  ۵- هدایت برخی واحدهای کوچک موجود به تولید محصولاتی جایگزین میلگرد ساختمانی
  ۶- تشکیل کنسرسیوم های صادراتی و اتحادیه های داخلی میان واحدهای موجود با هدف هم افزایی برای توسعه بازار
  ۷- اطلاع رسانی حداکثری در سطح کشور در مورد خطرات متوجه صنعت فولاد از ناحیه کاهش صادرات ناشی از تحریم های پیش رو و نیز رکود داخلی پیش بینی شده در بهار ۹۸

 

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com