• 031-36295535
  • info@Felezat.com

پیشرفت 3 برابری صادرات فروآلیاژ مالزی

انتشار: 1397/7/2

مالزی از جمله کشورهایی به‌ شمار می‌رود که در سال 2017، صادرات فروآلیاژ خود را بیش از 3 برابر افزایش داده است. این کشور با استفاده از موقعیت جغرافیایی خود، تأمین‌کننده مناسبی برای کشورهای آسیای شرقی مانند ژاپن و تایوان محسوب می‌شود.

مرکز تخصصی فلزات: یکی از مواد و محصولات استراتژیک تولیدی در مالزی که طی سال‌های گذشته با پیشرفت بسیای همراه بوده، محصولات فولادی، مانند فروآلیاژ است. تولیدات و صادرات مالزی سبب شده است تا بخشی از بازار تجارت مواد اولیه کشورهای شرق آسیا، خصوصاً بازارهای صادراتی هند و چین در اختیار این کشور قرار بگیرد. در بازار کشورهای شرق آسیا، واردات محصولات چین به‌ دلیل کیفیت پایین که نیاز به مصرف انرژی را افزایش می‌دهد و همچنین واردات از هند نیز به‌ علت فاصله زیاد و افزایش هزینه‌های حمل، مقرون به‌ صرفه نیستند. در پی این امر، کشورهایی همچون ژاپن به‌ دنبال واردات از مالزی هستند.

میزان صادرات فروآلیاژ مالزی در سال‌های گذشته با شیب زیادی همراه بوده است. نمودار 1 میزان این افزایش صادرات را نشان می‌دهد. با سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در سال‌های اخیر، مالزی توانست این میزان صادرات را بیش از 3 برابر افزایش دهد.

نمودار 1. میزان صادارت فروآلیاژ مالزی

نمودار 1، نشان‌دهنده افزایش ظرفیت‌های تولیدی مالزی است. موقعیت جغرافیایی از اصلی‌ترین پارامترهای میزان صادرات و واردات محصولات هر کشوری به‌شمار می‌رود. مالزی به‌علت موقعیت خاص خود، بیش‌ترین میزان صادرات را از طریق حمل‌ و‌ نقل دریایی به‌ کشورهای ژاپن و تایوان دارد. ژاپن با 111 هزار و 280 تن و تایوان نیز با 87 هزار و 302 تن در سال 2017، بالاترین میزان واردات از مالزی را به‌ خود اختصاص دادند. یکی از بارزترین پتانسیل‌های اخیر در مالزی، حضور شرکت‌های ژاپنی جهت تأسیس و توسعه صنایع تولیدی این کشور است. پارک صنعتی Samalaju در ایالت Sarawak طی یک سرمایه‌گذاری مشترک محلی با طرف‌های خارجی، حدود 400 میلیون دلار برای ساخت یک کارخانه تولید فروآلیاژ هزینه‌ کرده است. 6 کوره الکتریکی جدید این کارخانه در سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرد و 2 واحد دیگر نیز تا سال 2017 به ظرفیت نهایی آن اضافه شد.

بازیکنان اصلی جهانی در عرضه تولید مواد اولیه و محصولات تولیدی سعی دارند تا با افزایش ظرفیت و ایجاد زیرساخت‌های مناسب، میزان صادرات و واردات خود را تا میزان قابل توجهی افزایش دهند. این تفکر در خصوص فروآلیاژ مالزی به‌شدت قابل رؤیت است؛ به‌ نحوی که با توسعه و بهبود ظرفیت‌های تولید، توانست هزینه صادرات فروآلیاژ خود را به نصف کشورهای هند و چین برساند.

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com