• 031-36295535
  • info@Felezat.com

انرژی، اهرم فشار دولت به فولادسازان

انتشار: 1397/7/2

وزارت نفت به دستور زنگنه تصمیم گرفته است قیمت حامل‌های انرژی همانند گاز را افزایش دهد اما به نظر می‌رسد، روز گذشته با جلسه مشترک نماینده ایمیدرو و وزارت نفت، فعلا این موضوع منتفی شده است.

مرکز تخصصی فلزات: وزارت نفت به دستور زنگنه تصمیم گرفته است قیمت حامل‌های انرژی همانند گاز را افزایش دهد اما به نظر می‌رسد روز گذشته با جلسه مشترک نماینده ایمیدرو و وزارت نفت، فعلاً این موضوع منتفی شده است.
با اینکه افزایش قیمت گاز تأثیر زیادی بر سودهی شرکت‌های فولادی و معدنی نمی‌گذارد، به نظر می‌رسد فشار دولت بر فولادسازان و به دنبال آن رشد قیمت گاز، بیشتر اهرمی برای واحدهای فولادسازی برای باز گردانندن ارز به سامانه نیما و کنترل قیمت‌ها در بورس کالا است.

ولید هلالات، کارشناس بازار سرمایه معتقد است، بحثی مطرح است در خصوص نرخ گاز مصرفی صنعت فولاد. در ابلاغیه آزادسازی نرخ در بورس کالا آمده است که اگر نرخ محصولات فولادی‌ها با افزایشی بیش از 20 درصد همراه شود، دولت، نرخ حامل‌های انرژی را به تناسب افزایش دهد.

بر همین اساس، اگر نگاهی به صورت مالی شرکت‌ها کنید، با فرض آنکه افزایش نرخ فروش، 2 برابر نسبت به گذشته باشد؛ لذا نرخ گاز را 2 برابر افزایش می‌دهیم تا تأثیر این موضوع را بررسی کنیم. البته این موضوع فعلاً منتفی شده است.

منبع: معدن 24
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com