• 031-36295535
  • info@Felezat.com

کاهش شدید تولید آهن اسفنجی طی 10 سال در ونزوئلا

انتشار: 1397/7/4

در ابتدای قرن بیستم، صنعت آهن اسفنجی ونزوئلا با پیشرفت عظیمی همراه بود. توسعه کارخانجات و تأمین کافی مواد اولیه از داخل، از افزایش تولید این محصول در ونزوئلا حمایت کرد. اما با آغاز بحران ونزوئلا در سال 2017 میزان تولیدات آهن اسفنجی این کشور به یک‌ ششم کاهش پیدا کرد.

مرکز تخصصی فلزات: صنعت فولاد ونزوئلا با توجه به ذخایر بالای این کشور، روند صعودی را طی می‌کرد تا اینکه با افزایش نقدینگی و فروپاشی اقتصاد این کشور، این آمار، روندی کاملاً نزولی به‌خود گرفت. این صنعت، با ادامه دادن به مبارزه اقتصادی خود در سال 2017 و با استفاده از تمامی روش‌های تولید آهن اسفنجی، توانست رقم 1.68 میلیون تن را به ثبت برساند. این رقم، بسیار پایین‌تر از ظرفیت تولیدی فعلی این کشور بود. دلایل بسیاری در این کاهش، تأثیرگذار بودند که مهم‌ترین آن‌ها، شرایط وخیم اقتصادی و عدم توانایی تولید این کشور عنوان شده است.

اوج تولیدات آهن اسفنجی در ونزوئلا را می‌توان مربوط به سال 2005 دانست. میزان تولیدات این محصول کاربردی و استراتژیک در این سال، حدود 9 میلیون تن بود که در نوع خود، رکورد محسوب می‌شد. با توجه به نمودار 1 می‌توان گفت که میزان تولید آهن اسفنجی ونزوئلا طی سال‌های 2007 تا 2017 نزدیک به یک‌ ششم کاهش یافت و کارخانجات فراوانی با تعطیلی مواجه شدند.

ونزوئلا به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین صادرکنندگان آهن اسفنجی به آمریکا و دیگر کشورهای منطقه آمریکای شمالی شناخته می‌شد، اما بسیاری از پروژه‌های آهن اسفنجی در دست احداث ونزوئلا به دلایل شرایط نامناسب اقتصادی نیمه تمام مانده و یا لغو شدند. از واحدهایی که ساخت آن به بیش از یک دهه گذشته باز می‌گردد، می‌توان به واحد تولیدی Sidor در Matanzas ونزوئلا اشاره کرد. ساخت این واحد تکمیلی با ظرفیت 800 هزار تن، بیش از 10 سال به طول انجامید که متأسفانه با توجه به شرایط وخیم این کشور، همچنان نیز به اتمام نرسیده است.

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com