• 031-36295535
  • info@Felezat.com

فولادی‌ها، آب دیده شدند

انتشار: 1397/7/4

محمد آزاد، درخصوص میزان عرضه و وضعیت شرکت‌های فولادساز گفت: فولادی‎ها هم‌ اکنون از وضعیت عرضه مطلوبی برخوردار هستند و ارز دو نرخی تقریباً در حال از بین رفتن است و این اتفاق مطلوبی است که باعث یکسان‌سازی قیمت‌ها خواهد شد.

مرکز تخصصی فلزات: محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن‌فروشان، درخصوص قیمت محصولات فولادی در بورس افزود: امیدواریم که به زودی قیمت بیرون از بورس‌کالا ارزان‌تر از قیمت داخل بورس شود. وی همچنین در خصوص میزان عرضه و وضعیت شرکت‌های فولادساز گفت: فولادی‎ها هم‌ اکنون از وضعیت عرضه مطلوبی برخوردار هستند و ارز دو نرخی تقریباً در حال از بین رفتن است و این اتفاق مطلوبی است که باعث یکسان‌سازی قیمت‌ها خواهد شد.
رئیس صنف‌ آهن‌فروشان درباره پیش شرط کاهش قیمت محصولات فولادی نیز ادامه داد: ازآنجایی‌که عرضه کالا، متعادل کننده قیمت است در این زمینه نیاز است تا کالاها به وفور عرضه گردند و این امر، بازار سرمایه را به سمت مطلوبی سوق دهد.
وی با اذعان به اینکه هر زمان عرضه کم شود، تقاضا بالا می‌رود و به تبع آن قیمت‌ها رشد می‌کند، ادامه داد: بهترین راه تعدیل قیمت‌ها، عرضه فراوان بوده که در حال حاضر، این اتفاق به خوبی درحال رقم خوردن است و کارخانجات ما درحال حاضر در این زمینه به توفیقات خوبی دست یافته‌اند و پیش‌بینی‌ها در آینده نزدیک، حاکی ار این است که قیمت‌ها در بورس به میزان بیشتری پایین خواهد آمد.
آزاد درباره نزدیک شدن به دور دوم تحریم‌ها و تأثیر ریسک‌های کلانی نظیر لغو برجام بر وضعیت فولادی‌ها عنوان کرد: به دلیل اینکه ایران واردکننده فولاد نیست؛ لذا تأمین نیاز داخلی با وجود این عامل مخرب به مشکلی برنخواهد خورد.
رئیس صنف‌ آهن‌فروشان،ادامه داد: با اجرایی شدن دور دوم تحریم‌ها، اگر بر سر راه صادرات سنگ‌اندازی کنند، عرضه داخلی ما زیاد می‌شود و قیمت‌ها در داخل حتماً پایین خواهد آمد، ولی از نظر سیاست‌گذاری‌های کلان در این زمینه به مشکل برخواهیم خورد.
آزاد در پایان افزود: تولیدکنندگان فولاد در 6 ماه اول سال توانستند جلوتر از برنامه‌ریزی انجام شده برای آنها، صادرات محصولات را در برنامه داشته باشند و بیش از 5 میلیون تن صادر کرده‌اند و حدود 4 میلیون تن دیگر باید تا پایان سال صادر کنند که درصورت سنگ‌اندازی در صادرات تأثیر آن بر بازار داخلی و پایین آمدن قیمت‌های داخلی محتمل خواهد بود.

منبع: بورس نیوز
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com