• 031-36295535
  • info@Felezat.com

صادرات قراضه آهنی آمریکا همچنان بی‌رقیب است

انتشار: 1397/7/5

آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده قراضه آهنی دنیا نقش مؤثری در تولیدات محصولات فولادی کشورهای دیگر دارد. ترکیه، واردکننده بزرگ قراضه آهنی آمریکا به‌ شمار می‌رود.

مرکز تخصصی فلزات: قراضه آهنی، یکی از محصولات کاربردی و استراتژیک صنعت فولاد هر کشوری است. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده تا سال 2050، قراضه آهنی، جای سنگ آهن را خواهد گرفت؛ که دلیل اصلی آن نیز کافی بودن قراضه در دسترس برای تولیدات جهانی و عدم نیاز به استخراج بیش از حد سنگ آهن است. آمریکا به‌ عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده قراضه آهنی در جهان می‌تواند تأثیرات بسیاری در تنظیم بازار این محصول داشته باشد.

با توجه به نمودار 1، میزان صادرات قراضه آهنی از آمریکا به ترکیه از سال‌ 2015 تا 2017 به‌ترتیب 3.96، 3.18 و 3.63 میلیون تن بوده که این ارقام، حکایت از تجارت بالای قراضه آهنی میان آمریکا و ترکیه دارد. با تغییر در ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 و تغییرات اعمال شده اخیر، تعرفه‌های بسیار سنگینی بر صادرات محصولات ترکیه به آمریکا اعمال شد که در نتیجه آن موجب اعتراض کشور ترکیه شد. با توجه به نیاز شدید کشور ترکیه به واردات قراضه آهنی از کشور آمریکا به‌عنوان ماده اولیه تولیدی در صنعت فولاد خود، باید دید که ترکیه همچنان به تجارت خود با آمریکا ادامه می‌دهد و یا اینکه قراضه آهنی خود را از سایر کشورها تأمین خواهد کرد. گفتنی است که کشورهای مکزیک، تایوان و چین در جایگاه‌های بعدی واردات قراضه آهنی آمریکا قرار دارند.

از سوی دیگر با توجه به نیاز آمریکا به واردات پایین محصولات کشورهایی مانند ترکیه، تصور می‌شود که این کشور مبادی تجاری خود را تغییر داده و یا در صورت امکان با افزایش ظرفیت‌های تولید در تأمین مواد اولیه به خودکفایی برسد. لازم به اشاره است که در مورد برخی از کالاها، واردات کشور آمریکا از کشورهای مخالف سیاست‌های خود در حد ناچیزی بوده لذا این امکان برای این کشور فراهم است تا با تغییر سیاست‌های خود یا تغییر مبادی وارداتی آن‌ها، دچار مشکلات چندانی برای تأمین بازار داخل نشود.

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com