• 031-36295535
  • info@Felezat.com

راه‌اندازی سه کارخانه آهن اسفنجی با استفاده از تکنولوژی پِرِد

انتشار: 1397/7/7

سه کارخانه آهن اسفنجی از مجموعه فولادهای استانی، در سال گذشته توسط شرکت MME و با بهره گیری از تکنولوژی بومی "پِرِد" راه اندازی شد.

مرکز تخصصی فلزات: افتتاح نخستین پروژه PERED بیش از یکسال پیش در شادگان(استان خوزستان) تحقق یافت و سپس در پروژه‌های آهن اسفنجی میانه و نی ریز با شرایط بهتری راه اندازی شد و ادامه پیدا کرد. در این مسیر، متخصصان شرکت MME از تجربیات هر کارخانه برای پروژه‌های بعدی استفاده کردند، به طوری که در پروژه نی ریز، این شرکت توانست تنها 2 روز پس از تزریق گاز، به تولید محصول با کیفیت و قابل فروش دست یابد.

در همین حال شرایط بهره برداری و تولید کارخانه‌های آهن اسفنجی به گونه‌ای بود که رضایت کارفرمایان را نیز در پی داشت. شرکت MME توانست به عنوان نخستین طرح از پروژه‌های فولاد استانی، مرحله PGT را در پروژه میانه به انجام برساند که این توانمندی، اوج شکوفایی تکنولوژی نوظهور پِرِد بود و به عنوان تثبیت آن به شمار می‌رود.

شرایط منحصر به فرد تکنولوژی PERED در کیفیت محصول، کاهش میزان مصارف و سهولت بهره برداری، مورد توجه متخصصان صنعت فولاد قرار گرفته و از این رو شرکت MME، مصمم تر از گذشته به ارائه نتایج و دستاوردهای حاصله می‌پردازد تا ضمن برند سازی، نسبت به ارتقاء دانش فنی ایجاد شده در ظرفیت‌های بالاتر نیز اقدام کند.

بر اساس تجربیات گذشته و دستاوردهای حاصل شده، این شرکت، حضور در مجامع بین المللی را با هدف ارائه اطلاعات بیشتر از تکنولوژی PERED، در دستور کار قرار دارد. در این راستا، MME، در همایش بین المللی نوآوری جهانی فولاد (Global Steel Innovation) شرکت کرد که بخش عمده این رویداد به موضوع تکنولوژی‌های نوین اختصاص داشت.

خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این کنفرانس به عمل آمده و بیش از ۵۰۰ متخصص از شرکت‌های مختلف صنایع معدنی و فولادی در این رویداد شرکت کرده‌اند. تعدادی از متخصصان در این کنفرانس، علاقمند به دریافت اطلاعات و برقراری ارتباط و احداث واحدهای احیاء‌ مستقیم به روش PERED هستند که توسط شرکت MME و تکنولوژی PERED انجام می شود.

پس از ارائه سخنرانی حسین عزیزطائمه مدیر مهندسی شرکت، در نشست‌های مختلف، شرکت‌های خارجی برای استفاده از دستاوردهای فنی و مهندسی شرکت MME، اعلام آمادگی کردند. این شرکت، امیدوار است بتواند با حمایت بیشتر ایمیدرو و سایر متخصصان حوزه آهن و فولاد، مسیر ارتقاء و پیشرفت‌های بیشتر را با سرعت طی کند.

منبع: ایمیدرو
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com