• 031-36295535
  • info@Felezat.com

افزایش عجیب نرخ ‌های ورق

انتشار: 1397/7/8

با بررسی نرخ‌ها در گزارش شرکت نورد و تولید قطعات فولادی، مشاهده می‌شود که افزایش نرخ‌ها، نه تنها نسبت به دوره مشابه سال گذشته، بلکه نسبت به ماه گذشته نیز حدود 10 درصد، افزایش داشته است و در سرفصل درآمدها نیز در مرداد ماه ، به ازای 10,000 تن ورق، حدود 32 میلیارد تومان درآمد حاصل شده است.

مرکز تخصصی فلزات: بازار اسلب در دنیا کمی محدود است و سالیانه در حدود ٢٠ میلیون تن اسلب تولیدی مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. در کشور ما نیز کارخانه فولاد هرمزگان در خصوص تولید اسلب شناخته شده است که این محصول را مرتباً به کشورهای جنوب شرق آسیا از قبیل تایوان، تایلند، و هند صادر می‌کند و سایر شرکت‌ها، اسلب را به عنوان فرآورده میانی، تولید در ساخت ورق‌های فولادی، صفحه و … مورد استفاده قرار می‌دهند. 

شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در آخرین گزارش خود، به شرح فروش مهمترین و تنها محصول قابل فروش خود یعنی ورق پرداخته است. طبق این گزارش، شرکت در شهریور ماه حدود 8,419 تن ورق تولید کرده است و در همین ماه، حدود 6,667 تن ورق را به فروش رسانده است و حدود بیش از 21 میلیارد تومان درآمد کسب نموده است. در 6 ماهه نخست سال جاری نیز با تولید 65 هزار تن و فروش 70 هزار تن ورق حدود 182 میلیارد تومان درآمد کسب نموده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، 82 درصد رشد داشته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد در دوره متناظر 6 ماهه، شرکت بر خلاف انتظارات از نظر تولیدی افزایش چشمگیری نداشته و بالعکس اصلی ترین عامل افزایش درآمد، نرخ‌های فروش شرکت است که به طور متوسط، حدود 60 درصد افزایش داشته است. هرچند گزارش‌های ابتدای سال شرکت، راضی کننده به نظر نمی‌رسید، اما اکنون، شرکت با نرخ‌ها و مقادیر جدید، در پی رسیدن به اهداف بالاتری خواهد بود.
در بررسی نرخ‌ها، مشاهده می‌شود که افزایش نرخ‌ها، نه تنها نسبت به دوره مشابه سال گذشته، بلکه نسبت به ماه گذشته نیز تغییر کرده و حدود 10 درصد، افزایش داشته است و در سرفصل درآمدها نیز در ماه گذشته یعنی مرداد ماه ، به ازای 10,000 تن ورق حدود 32 میلیارد تومان درآمد حاصل شده و در شهریور ماه، علاوه بر افزایش نرخ‌ها، به ازای 6,667 تن، حدود 21 میلیارد درآمد محقق شده که نسبت به ماه قبل حدود 30 درصد کاهش یافته است.
به طور کلی، روند افزایشی نرخ‌ها و حجم‌ها نسبت به سال گذشته، بهره برداری از واحد ذوب 4، افزایش هزینه‌های عملیاتی ناچیز تولید نسبت به مبالغ حاصل شده و افزایش حجم تولید اسلب، از عواملی هستند که سود شرکت را در سال جاری نسبت به سال گذشته تحت تأثیر قرار خواهند داد. افزایش حجم تولید و فروش ورق حتی بیش از 140,000 تنT دور از انتظار نیست و شرکت، می‌تواند با ادامه روند تولید، فروش و قیمت‌گذاری، سود بیشتری را نسبت به سال گذشته برای خود متصور شود.

منبع: معدن24
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com