• 031-36295535
  • info@Felezat.com

رشد 35 درصدی ارزش معاملات محصولات فلزی و معدنی در 6 ماه اول امسال

انتشار: 1397/7/10

در 6 ماه ابتدایی امسال، 4 میلیون و 800 هزار تن محصول معدنی و فلزی در بورس کالای ایران عرضه شد که در مقابل آن 8 میلیون و 300 هزار تن تقاضا وجود داشت و در نهایت 3 میلیون و 800 هزار تن از این محصولات مورد معامله قرار گرفتند و به فروش رفتند.

مرکز تخصصی فلزات: بازارهای کالایی در بسیاری از کشورها از اهمیت بسیاری برخوردارند؛ زیرا محل تلاقی عرضه و تقاضا و تعیین‌کننده قیمت نهایی کالاها هستند. در ایران نیز با توجه به تولید کافی برای محصولات معدنی و فلزی مانند فولاد، مس، آلومینیوم، سرب و روی، سنگ آهن و طلا، شرایط برای معاملات این کالا در بورس کالا فراهم شده است و همواره شاهد عرضه و معاملات این محصولات در بورس کالا هستیم.

بورس کالا با رسالت خود، شرایطی را برای عرضه‌کننده و متقاضی فراهم می‌کند که در فضایی به دور از تنش، واسطه‌گری و دلالی و فشارهای بیرونی به انجام معامله بپردازند و خود تعیین‌کننده قیمت نهایی کالا باشند. همچنان که به این رسالت طی چند سال گذشته عمل کرده است. رشد معاملات هم در زمینه حجم عرضه و تقاضا و هم در زمینه ارزش ریالی نشان می‌دهد که بورس در انجام رسالت خود موفق بوده است و تلاش برای بهبود و تثبیت جایگاه ادامه دارد.

با توجه به افزایش جهانی قیمت برخی از کالاهای معدنی و فلزی و نیز تغییرات نرخ ارز، حجم و ارزش معاملات محصولات معدنی و فلزی در بورس کالای ایران طی 6 ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از رشد قابل توجهی برخوردار شد. به‌ طوری که در 6 ماه ابتدایی سال، 4 میلیون و 800 هزار تن محصول معدنی و فلزی در بورس کالای ایران عرضه شد که در مقابل آن 8 میلیون و 300 هزار تن تقاضا وجود داشت و در نهایت 3 میلیون و 800 هزار تن از این محصولات مورد معامله قرار گرفتند و به فروش رفتند. ارزش این معاملات نیز در طی 6 ماه ابتدایی سال حدود 134 هزار میلیارد ریال بوده است.

این در حالی است که طی سال گذشته و همین مدت زمان، تنها 4 میلیون و 160 هزار تن محصول فلزی در بورس کالا عرضه شد که در مقابل آن 4 میلیون و 380 هزار تن تقاضا وجود داشت. در نهایت نیز 3 میلیون و 500 هزار تن از این محصولات مورد معامله قرار گرفتند و به فروش رفتند. ارزش این معاملات نیز 62 هزار میلیارد ریال (معادل 2.1 میلیارد دلار) بود. بنابراین حجم معاملات 6 ماه ابتدای سال جاری در مقایسه با سال گذشته، 8 درصد و ارزش معاملات نیز 54 درصد رشد داشتند؛ البته رشد معاملات ناشی از افزایش نرخ ارز بوده است.

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com