• 031-36295535
  • info@Felezat.com

دستاورد ۵ میلیارد دلاری صادرات فولاد را نابود نکنیم

انتشار: 1397/7/10

رئیس هیئت عامل ایمیدرو: بازار 10 میلیارد دلاری صادرات فولاد، دقت نظر و مراقبت زیادی را می طلبد که با وجود رقبای زیاد و مشکلات تحریم‌ها، حداقل خودمان دچار خطا نشویم و دستاوردهایمان را نابود نکنیم.

مرکز تخصصی فلزات: دکتر مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه در سال ۹۲ که دولت یازدهم کار خود را شروع کرد، صادرات فولاد و محصولات معدنی و فلزی دیگر با محدودیت روبرو بود و به عبارتی سهمیه بندی شده بود، گفت: یکی از نخستین اقدامات دولت در آن سال، آزاد سازی صادرات فولاد و صنایع معدنی بود.

وی افزود: طی این ۵ سال، خوشبختانه با حمایت بخش خصوصی، جایگاه معدن و صنایع معدنی در حوزه‌های تولید و صادرات، توسعه چشمگیری یافت و در این دوره توانستیم صادرات معدن و صنایع معدنی را با حدود ۲۲ درصد رشد به ۱۰ میلیارد دلار برسانیم که تقریباً نیمی از آن متعلق به فولاد است.

کرباسیان با تأکید این نکته که اکنون باید بسیار مراقب بازارهای صادراتی باشیم، اظهار داشت: به دست آوردن بازار صادراتی بسیار مشکل است. وقتی به بازار ۱۰ میلیارد دلاری صادراتی رسیده‌ایم، به معنی کشف و حضور در بازارهای جدید است، آن هم در مناطقی که چین به عنوان غول فولادی، در رأس بازار جهانی قرار دارد و این مهم در عین اینکه یک افتخار بزرگ است، دقت نظر و مراقبت زیادی را می‌طلبد که با وجود رقبای زیاد و مشکلات تحریم‌ها، حداقل خودمان دچار خطا نشویم و دستاوردهایمان را نابود نکنیم.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com