• 031-36295535
  • info@Felezat.com

اعتماد به مکانیزم عرضه و تقاضای آزاد

انتشار: 1397/7/10

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان: همواره کشف قیمت را به مکانیزم عرضه و تقاضای آزاد بسپاریم تا از این طریق، تولید به ویژه در صنعت فولاد تسهیل شود.

مرکز تخصصی فلزات: عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان گفت: صنعت فولاد در برهه‌ای از زمان، شرایط بیمارگونه‌ای را تجربه کرد و به دلیل سنگینی این وضعیت، بهبود آن نیز زمان بر بود، اما اکنون این صنعت در حال بازیابی و احیاء است.

وی افزود: سوال این است که چرا مسئولین محترم، با اعمال فشارهایی نظیر سیستم قیمت‌گذاری دستوری به این صنعت استراتژیک، سرعت این بهبود را کند می‌کنند؟

قنواتی با طرح این سوال که آیا می توان پذیرفت که اقدامی نظیر قیمت گذاری دستوری ایجاد رانت نکند؟ و آیا چنین تصمیماتی انگیزه سرمایه‌گذاران چه داخلی و چه خارجی برای سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد را از بین نمی‌برد؟ اظهار داشت: در چنین وضعیتی، انتظار از انجمن این است که با توجه به اشراف هیأت مدیره به مشکلات فولادسازان، مشکلات این تصمیمات را با مسئولان مربوطه مطرح نمایند تا از وضع قوانین مغایر با تولید، خوداری کرده یا قوانین موجود را تسهیل نمایند.

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تصریح کرد: لازم است همواره کشف قیمت را به مکانیزم عرضه و تقاضای آزاد بسپاریم تا از این طریق تولید به ویژه در صنعت فولاد که پس از نفت و پتروشیمی، بیشترین درآمد ارزی را برای کشور تأمین کرده، تسهیل شود.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com