• 031-36295535
  • info@Felezat.com

استقبال از نوآوری‌ها برای آینده صنعت فولاد

انتشار: 1397/7/14

معاونت اجرایی، فروش و بازاریابی شرکت دانیلی ایتالیا: در هر مرحله‌ای از تولید، می‌توان از ربات‌هایی برای کنترل ایمن‌تر فرآیند کار، کمک گرفت. این تکنولوژی‌ها می‌توانند کمک کنند در نقاطی که حضور انسان، خطرناک است، بدون آنکه جان کسی به خطر بیفتد، مراحل تولید به پایان برسد.

مرکز تخصصی فلزات: کنفرانس نوآوری‌های جهانی فولاد، 25 سپتامبر توسط استیل مینت هند و شرکت مدیا فیوژن در شهر دوبی برگزار گردید. کارشناسان بسیاری از صنعت فولاد خاور میانه، آسیا، اروپا و سایر نقاط جهان در این رویداد حضور داشتند.

دکتر هیراری از شرکت ژاپنی پریمتال تکنولوژی بر اهمیت نوآوری‌ها برای داشتن صنعت فولادی با دوام و قدرتمند تأکید نمود. به عقیده وی، این روند رو به رشد، صنعت فولاد را به جلو می‌برد. وی در سخنرانی خود، به عملکرد شرکتش در استفاده از تکنولوژی‌های مفید و نوآوری‌های چشمگیر با در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی، تولید سبز، مدرن سازی و دیجیتالی نمودن صنعت فولاد اشاره نمود.

از آنجایی که روند خودکارسازی و تکنولوژی‌های دیگر، در حال پذیرش بیشتری از جانب جوامع مختلف هستند و توسط صنعت فولاد کشورهای توسعه یافته، بیشتر به کار گرفته می‌شوند و کشورهای در حال توسعه نیز از این فرآیند تبعیت می‌نمایند. واضح است که اتوماسیون و خودکارسازی آینده صنعت فولاد است و این مسئله در بخش اول این گردهمایی مورد توجه زیادی قرار گرفت. به عنوان نمونه، توجه به خطوط تولید خودکار و ماشینی و کاهش استفاده از نیروی کار انسانی، اقدامی در مسیر خودکارسازی می‌باشد. در این بین، توجه به این مسئله که این امر برای صنعت فولاد به طور کلی چه معنایی دارد و این که چگونه به افزایش بهره‌وری تولید و  کارآیی این صنعت کمک می‌کند، موضوع گفتگوی بسیاری در این کنفرانس بود. اغلب سخنرانی‌ها، بر استفاده روز افزون از انتقال دیجیتالی داده‌ها و حرکت تدریجی به سمت بهینه‌سازی فرآیند تولید و ثبات آن تأکید داشتند.

همچنین در این کنفرانس، بر انتقال دیجیتالی صنعت فولاد اشاره شد. در این راستا به راهکارهایی برای افزایش تولید فولاد با کیفیت بالا و افزایش بهره‌وری با کمترین هزینه اشاره شد.

دکتر جانجوا مدیر فن آوری‌های انجمن جهانی فولاد، بر سیستم‌های معیار سنجی انرژی و سیستم‌های تعمیرات در سخنرانی خود اشاره نمود. وی به سیستم ارزیابی و معیارسنجی  انجمن جهانی فولاد اشاره نمود. همه شرکت‌ها نیاز دارند برای بهبود کاستی‌ها، به بررسی و نظارت عملکرد خود بپردازند و در این راستا، استانداردهای خود را بهبود بخشند. وی تأکید داشت که این ارزیابی هم باید داخلی باشد هم خارجی و برون سازمانی تا بهره‌وری و کارایی را بهبود بخشد. سیستم‌های معیارسنجی به هر شرکتی اجازه می‌دهند تا به طور کارآمدی به مدیریت و بررسی عملکردش بپردازد تا بتوانند در این راستا به ذخیره انرژی، کاهش هزینه‌های تعمیرات، کاهش آلاینده‌ها و بهبود سود دهی بپردازند.

آقای پلازوگنا، معاونت اجرایی، فروش و بازاریابی شرکت دانیلی ایتالیا نیز در سخنرانی خود به اقدامات دنیلی برای استفاده از نوآوری‌های دیجیتالی در طراحی خطوط تولید و مدل‌های تجاری جدید برای افزایش دوام کیفیت و بهره‌وری خطوط تولید و همچنین تحویل سریع‌تر کالا پرداخت. از جمله اهداف دنیلی،  فراهم نمودن مدل‌هایی با کمک نوآوری‌های دیجیتال برای مشتریان خود بوده تا پیچیدگی این صنعت را کاهش دهد. از جمله ابزارهای جدید برای راه‌اندازی کارخانه‌های هوشمند که هزینه پایینی هم دارد  و با بهره‌بری بالا از منابع در خطوط تولید مختلف به کار گرفته می‌شود که می‌توان به کمک آن به راحتی، فرآیند تولید را با سیستم‌های خودکار مورد بررسی قرار داد . بطوریکه از کوره تا رسیدن به محصول نهایی تحت کنترل قرار می‌گیرد. همچنین وی به بازرسی و نظارت بر انبارها با استفاده از سیستم‌های کاملاً خودکار و اتوماتیک نیز اشاره نمود که بدون استفاده از نیروی کار انسانی، قابل اجراست. این آینده کارخانه‌های فولاد است، امری که ممکن است و در حال حاضر نیز رو به رشد می‌باشد.

وی به وجود ربات‌هایی اشاره کرد که در هر مرحله‌ای از تولید می‌توان از آنها برای کنترل ایمن‌تر فرآیند کار کمک گرفت. این تکنولوژی‌ها می‌توانند کمک کنند در نقاطی که حضور انسان خطرناک است، بدون آنکه جان کسی به خطر بیفتد، مراحل تولید به پایان برسد. به گفته وی، کارخانه‌های هوشمند، یک رویا نیستند و در حال حاضر نیز وجود دارند و اهمیت ویژه آنها، این است که به کارگیری این فناوری‌های نوین، بازگشت سرمایه سریعی نیز به همراه دارند.

منبع: ایفنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com