• 031-36295535
  • info@Felezat.com

اتمام ۹۰ درصد پروژه‌های میدکو تا پایان سال جاری

انتشار: 1397/7/14

قائم مقام مدیرعامل و عضو هیأت مدیره هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه: میدکو سهم 8 میلیون تنی در تولید کنسانتره، 7.5 میلیون تنی در تولید گندله، 3 میلیون تن آهن اسفنجی، 4.2 میلیون تن فولاد در کشور دارد.

مرکز تخصصی فلزات: مهندس علی پالیزدار، قائم‌مقام مدیر عامل و عضو هیأت مدیره هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) ضمن تشریح سهم میدکو در صنعت فولاد ایران گفت: میدکو، فعالیت خود را از سال ۸۸ آغاز کرد و دهمین سالی است که به حیات خود ادامه می‌دهد و امسال، ۹۰ درصد پروژه‌های میدکو تمام می‌شود که یک رکورد در صنایع معدنی کشور است.

پالیزدار تصریح کرد: شرکت در حال حاضر به تولید ۸ میلیون تن کنسانتره، ۷.۵ میلیون تن گندله، یک میلیون تن آهن اسفنجی، ۱.۱ میلیون تن فرآوری زغال سنگ، ۸۰۰ هزار تن کک متالورژی و ۲۴ هزار تن فرو سیلیسیوم دست یافته و تا پایان سال، دو واحد فولادسازی شامل فولاد بردسیر به ظرفیت یک میلیون تن و فولاد زرند با ظرفیت ۱.۷ میلیون تن، یک واحد ۴۰۰ هزار تنی آهک و دولومیت و نیز یک واحد ۱.۱ میلیون تنی فرآوری زغال سنگ در منطقه طبس به اتمام می‌رسد.

قائم مقام مدیر عامل و عضو هیأت مدیره هلدینگ میدکو ادامه داد: از میان این پروژه‌ها، طرح فولاد بوتیا باقی می‌ماند که امیدوارم تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه به باور من یک زیبایی کامل در صنایع معدنی کشور در میدکو به وقوع پیوسته و توانسته این را اثبات نماید، اظهار داشت: اگر هدف را شناخته و حواشی را بزداییم، در کنار حمایت‌های یک سیستم قدرتمند مالی، می‌توان در این شرایط دشوار نیز به نتیجه مطلوب رسید.

پالیزدار در خاتمه گفت: در واقع پروژه‌های میدکو با حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به اتمام خواهد رسید و نقش زرینی را در بخش صنعت و معدن کشور ایفا خواهد کرد و گویای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالای کشور است.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com