• 031-36295535
  • info@Felezat.com

از بازار چه خبر؟

انتشار: 1397/7/14

در "از بازار چه خبر" این هفته به بررسی قراردهای 9 ماهه و آتی می‌پردازیم.

مرکز تخصصی فلزات:

بازار جهانی فولاد:

در از بازار چه خبر این هفته به دلیل تعطیلی بازارهای چین برای روز ملی، بازارهای کامودیتی فولاد جهان در سکوت بوده و نوسانات خاصی وجود نداشته است. از این رو در این هفته به پیش‌بینی روند قیمت فولاد چین بر اساس قراردادهای آتی  9 ماهه و قراردادهای فیزیکی روز، تحلیل بلند مدت تکنیکال ارائه می‌دهیم.

1-‌ تحلیل بر اساس قرارداد متداول 9 ماهه

در این نوع از داده‌ها، قراردادهای 9 ماهه به صورت متصل از سال 2013 مورد بررسی قرار گرفته است. معمولاً قراردادهای آتی چون زمان مشخصی دارند، برای تحلیل مناسب نبوده و بازه کوتاهی را نشان می‌دهند. پس تحلیل‌گران با اتصال قراردادهای آتی، به طور مثال 9 ماهه که از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد، استفاده می‌کنند.

در این تحلیل، از زمان بازگشت قیمت در سال 2016، قیمت آتی 9 ماهه، یک موج الیوت تشکیل داده که بر اساس قانون مثلث‌های بازگشتی که در شکل زیر نشان داده شده، روند مشخص شده در نمودار قیمت را می‌توان انتظار داشت.

2- تحلیل بر اساس قیمت در بازار فیزیکی و مقایسه با قیمت آتی 9 ماهه

در این تحلیل، از قیمت‌های روز بازار برای شناسایی روند قیمت استفاده می‌­شود. در این روند قیمتی نیز شاهد تشکیل کانال نوسانی و همزمان تشکیل موج الیوتی می‌باشیم. در این روند، قیمت با تشکیل 5 موج، در فاز اصلاح کوتاه مدت وارد شده است. در نمودار زیر، خط مشکی قیمت قراردادهای آتی را نشان می‌دهد که یک افت نسبی می‌توان شناسایی نمود. با وجود این داده‌های چین و نیز افت پروژه‌های دولتی و افزایش تولید فولاد جهانی، می‌توان انتظار اصلاح و استراحت کوتاه مدت را انتظار داشت.

زهیر فضیلتی

گروه تحلیل مرکز تخصصی فلزات

منبع: مرکز تخصصی فلزات
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com