• 031-36295535
  • info@Felezat.com

کاهش "ظرفیت تولید" تنها راه پیش روی فولادسازان ترک

انتشار: 1397/7/15

افزایش بهای قراضه وارداتی، همزمان با کاهش بهای میلگرد صادراتی در ترکیه باعث شده تا فولادسازان این کشور تحت فشار زیادی قرار گیرند و حاشیه سود آنها با افت مواجه شود.

مرکز تخصصی فلزات: افزایش بهای قراضه وارداتی، همزمان با کاهش بهای میلگرد صادراتی در ترکیه باعث شده تا فولادسازان این کشور تحت فشار زیادی قرار گیرند و حاشیه سود آنها با افت مواجه شود. معمولاً فولادسازان این کشور برای سود ده بودن، نیاز به حاشیه سود عملیاتی ۲۰۰ دلار به ازای هر تن بین قراضه وارداتی و میلگرد صادراتی دارند. طی هفته‌های اخیر این میزان به ۱۸۰ تا ۱۹۰ دلار کاهش یافته است. افزایش قیمت قراضه، رشد هزینه الکتریسیته، کاهش ارزش لیر و کاهش قیمت میلگرد در بازارهای صادراتی از مهمترین دلایل کاهش مارجین بوده‌اند.

 استراتژی فولادسازان ترک در برخورد با چنین شرایطی معمولاً، اصرار بر کاهش قیمت خرید قراضه بوده و آنها عمدتاً در این امر موفق عمل می‌کردند. با این وجود، در شرایط فعلی با توجه به افزایش تقاضا برای قراضه در آمریکا و اروپا و همچنین سایر مقاصد صادراتی مانند شرق و جنوب شرق آسیا، به نظر می‌رسد فشار بر کاهش قیمت قراضه، امری دشوار می‌باشد. از طرفی، کاهش تقاضا برای میلگرد در مقاصد صادراتی موجب شده تا آنها نتوانند محصولات خود را به قیمت‌های بالاتر به فروش برسانند. برخی از فولادسازان ترک، اکنون به نقطه سر به سر رسیده و شاید تنها چند هفته و یا چند ماه دیگر قادر به فعالیت با این شرایط باشند.

 از این رو، شاید اقدام به کاهش ظرفیت تولید در این موقعیت بتواند باعث کاهش تقاضا برای قراضه از یک سو و کاهش عرضه میلگرد در بازارهای جهانی از سوی دیگر شود تا از این طریق حمایتی از قیمت فروش آنها صورت گیرد. در غیر اینصورت، شاید حتی فروش بیلت نیز دیگر نتواند حضور آنها را در بازار حفظ نموده و بسیاری از فولادسازان ترک شروع به ضرردهی نمایند.

منبع: پلنر
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com