• 031-36295535
  • info@Felezat.com

نبرد ابر قدرت‌ها در "صنعت فروآلیاژ"

انتشار: 1397/7/15

کشورهای آفریقای‌جنوبی، برزیل و قزاقستان توانسته‌اند با توسعه ظرفیت‌های تولید فروآلیاژ، به صادرکنندگان برتر این محصول نایل آیند. کشورهای مذکور با افزایش صادرات خود، موجبات رشد و تعالی کشور خود را فراهم کردند.

مرکز تخصصی فلزات: تراز جهانی (Balance of trade) به‌ معنای اختلاف ارزش میان واردات و صادرات که یکی از پارامترهای مهم در حوزه اقتصاد به‌شمار می‌رود. در صورت بیشتر بودن میزان صادرات از واردات، رقم تراز جهانی مثبت است و آن را مازاد تجاری و در صورت بیشتر بودن میزان واردات، این میزان منفی خواهد بود که آن را کسری تجاری می‌نامند.

عوامل متعددی بر روی تراز جهانی تأثیر می‌گذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه‌های تولید، میزان کالاهای تولید شده و ... اشاره کرد. فروآلیاژ به‌ عنوان یکی از محصولات استراتژیک و کاربردی در تولید فولاد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

آفریقای‌جنوبی توانسته است با توسعه ظرفیت‌های خود در صادرات فروآلیاژ، جایگاه نخست را در تراز جهانی این محصول حفظ کرده و سود بسیاری را نصیب خود کند. کشورهای برزیل و قزاقستان در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند. قزاقستان با توسعه و رشد بسیار بالای خود در سال 2017، بسیار نزدیک با برزیل قرار داشته است.

آمار و ارقام صادرات و واردات می‌تواند شاخصی از میزان رشد هر صنعت ارائه کند؛ به‌نحوی که صادرات فروآلیاژ از کشور آفریقای‌جنوبی به برزیل از 110 هزار تن در سال 2016 به 11 هزار تن در سال 2017 کاهش یافته که خود این عدد، پیشرفت فروآلیاژ کشور برزیل را نشان می‌دهد. طی 5 سال گذشته، کشور قزاقزستان، تنها یک‌بار در سال 2015 به میزان 120 تن فروآلیاژ از آفریقای جنوبی وارد کرد. لازم به‌ذکر است که موقعیت‌های جغرافیایی، نقش به‌سزایی در میزان صادرات و واردات کشورهای دنیا ایفا می‌کنند؛ به‌نحوی که کشور قزاقستان با نزدیکی به چین توانسته است بازار خوبی را برای فروآلیاژ تولیدی خود دست و پا کند.

 

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com