• 031-36295535
  • info@Felezat.com

پر رنگ تر شدن حضور چینی‌ها در طرح توسعه فولاد سفید دشت

انتشار: 1397/7/16

مدیرعامل فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری: با اجرای دو طرح توسعه در فولاد سفید دشت که شامل تولید شمش اسلب و خط نورد سرد است، نیاز شرکت ورق خودرو چهارمحال و گالوانیزه تاراز تأمین می‌شود.

مرکز تخصصی فلزات: محمود ارباب زاده، مدیرعامل فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این شرکت، اجرای 2 واحد دیگر را مطالعه می‌کند، گفت: با راه‌اندازی فاز دوم طرح که در حال اجرا است، در مرحله نخست، قرار است شمش تختال تولید گردد، اما طرح توسعه‌ای برای تولید شمش اسلب (بیلت) تعریف شده تا نیاز کارخانه همجوار با فولاد سفید دشت در منطقه را تأمین نماید. همچنین طرح دیگر فولاد سفید دشت، یک خط نورد سرد خواهد بود که در حال مذاکره با شرکت‌های خارجی برای اجرای آن هستیم و امیدوارم بتوانیم قرارداد آنرا منعقد نماییم تا نیاز شرکت ورق خودرو چهارمحال و گالوانیزه تاراز تأمین شود.

وی در پاسخ به این پرسش که برنامه فروش تختال تولیدی در واحدی که نهایتاً تا سال آینده راه اندازی می‌شود چیست؟ اظهار داشت: در فروش این محصول، بازار داخل را مدنظر قرار داده‌ایم و برنامه این است که این تختال به شرکت فولاد مبارکه برای طرح توسعه نورد ۲ داده شود تا در آینده، این شرکت بتواند ظرفیت خط نورد ۲ را با یک میلیون تن تختال تولیدی سفید دشت به حداکثر برساند.

مدیرعامل فولاد سفید دشت درخصوص میزان سرمایه مورد نیاز دو طرح توسعه این شرکت نیز خاطرنشان کرد: برآوردها این است که در این دو طرح، چیزی حدود ۱۰۰ میلیون یورو نیاز به سرمایه‌گذاری وجود دارد که عمده آن از طریق فاینانس چین تأمین می‌شود تا به کمک پیمانکاران داخلی، این 2 پروزه عملیاتی گردند. برای اجرا نیز با شرکت‌های دانیلی، SMS و MCC وارد مذاکره شده‌ایم. البته امیدواریم تحریم‌ها تأثیری بر روی این پروژه نگذارد و تمهیداتی با ایمیدرو و شرکت ملی فولاد در این زمینه اندیشیده شده تا این تأثیرات به حداقل ممکن برسد.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com