• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تسهیل ارزیابی تأمین‌کنندگان به کمک سامانه‌های یکپارچه و تحت وب

انتشار: 1397/7/16

مدیر برنامه‌ریزی و پشتیبانی خرید شرکت فولاد خوزستان: ارزیابی تأمین‌کنندگان برای همکاری با یک سازمان، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. واحدهای ارزیابی در چند سال‌ گذشته با راه‌اندازی سایت‌های تکمیل اطلاعات تأمین‌کنندگان توانسته‌اند، گام‌های موثری در راستای جمع‌آوری هرچه سریع‌تر و دقیق‌تر اطلاعات آن‌ها بردارند.

مرکز تخصصی فلزات: خشایار حسینی، مدیر برنامه‌ریزی و پشتیبانی خرید شرکت فولاد خوزستان: تأمین‌کنندگان، یکی از ارکان اصلی زنجیره تأمین به‌ شمار می‌روند؛ بنابراین ارزیابی تأمین‌کنندگان برای همکاری با یک سازمان، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. واحدهای ارزیابی در چند سال‌ گذشته با راه‌اندازی سایت‌های تکمیل اطلاعات تأمین‌کنندگان توانسته‌اند، گام‌های موثری در راستای جمع‌آوری هرچه سریع‌تر و دقیق‌تر اطلاعات آن‌ها بردارند. این سامانه‌ها با بهره‌برداری از الگوهای برجسته جهانی، موفق به جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های شرکت‌های درخواست‌کننده همکاری، حذف واسطه‌ها و جذب چندین برابری آن‌ها در مدت زمان اندک فعالیت خود می‌شوند.

امروزه مدیریت زنجیره تأمین (Supply Chain Management) یکی از اصلی‌ترین ارکانی است که در حوزه‌های گوناگون صنعتی در راستای تولید محصول با حداکثر بهره‌وری مورد توجه قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین وظایف مدیریت زنجیره تأمین، یکپارچه‌سازی داده‌ها و جریان‌‎های اطلاعاتی است تا منجر به افزایش راندمان و بهبود اثربخشی روابط بین زنجیره‌ها از تأمین ماده اولیه گرفته تا رسیدن به محصول نهایی و فروش و سودآوری برای شرکت یا بنگاه اقتصادی شود. زنجیره تأمین می‌تواند متشکل از تیم‌های تخصصی باشد که به‌طور جداگانه اما پیوسته، در راستای تولید محصول نهایی و ارائه خدمات به مشتریان فعالیت می‌کنند. این زنجیره شامل تامین‌کنندگان، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و خرده و عمده فروشانی است که در راستای نیل به اهداف یک مجموعه به‌کار گرفته می‌شوند. 

تأمین‌کنندگان یک واحد صنعتی، دامنه گسترده‌ای از تمامی افراد و واحدهایی را در برمی‌گیرند که تقاضای همکاری با یک واحد بزرگتر در راستای تأمین نیازهای آن را دارند. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد، وجود واحدهای متقاضی بسیار و نیز تقاضای شرکت‌ها برای انتخاب تأمین‌کنندگان اصلح است. که این امر با برقراری سامانه یکپارچه برای ارزیابی و مقایسه تأمین‌کنندگان با یکدیگر تسهیل می‌شود. استاندارد‌ سازی و انجام ارزیابی‌ها با توجه به قوانین و معیارهای هر شرکت به فرآیند انتخاب واحدهای شایسته کمک می‌کند. پس از مشخص‌کردن اهداف سازمان نخستین گام برای انتخاب تأمین‌کنندگان، جمع‌آوری اطلاعات ازسوی متقاضیان است.

ارزیابی تأمین‌کنندگان در راستای بررسی همه‌‌ جانبه صلاحیت افراد، سازمان‌ها و واحدهای دارای قابلیت، برای برعهده گرفتن بخشی از وظایف، فعالیت‌ها و نیز رفع نیازهای یک واحد بزرگ دولتی یا خصوصی انجام می‌شود. اهمیت نقش واحدهای صنعتی بزرگ به ایجاد سامانه‌ای منسجم و هماهنگ در بحث نظارت و ارزیابی منجر شده‌ است، نیاز به‌ وجود مرجعی کامل برای هدایت و جذب تمامی واحدهای خواستار همکاری با این صنایع احساس می‌شود. شرکت فولاد خوزستان به‌ عنوان دومین تولیدکننده بزرگ فولاد و نیز نخستین صادرکننده محصولات فولادی در ایران، از سامانه‌ای منسجم برای ارزیابی‌تأمین‌کنندگان برخوردار است. 

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com