• 031-36295535
  • info@Felezat.com

نیاز 3,000 میلیارد ریالی کارخانه فولاد سپهر سبلان

انتشار: 1397/7/17

استاندار اردبیل: احداث و تکمیل فاز دوم کارخانه فولاد سپهر سبلان نیاز به 3,000 میلیارد ریال سرمایه دارد که با راه‌اندازی این فاز، اردبیل جزو پنج استان تولیدکننده تیرآهن کشور است.

مرکز تخصصی فلزات: اکبر بهنام‌جو در بازدید از کارخانه فولاد سپهر سبلان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل انجام شد، اظهار داشت: در حال حاضر سالانه 120 هزار تن شمش فولاد در کارخانه ذوب‌آهن اردبیل تولید می‌شود که با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای تا پایان امسال شاهد افزایش ظرفیت تولید این کارخانه به 170 هزار تن خواهیم بود و 50 شغل جدید نیز در این واحد تولیدی ایجاد می‌شود. وی از پیگیری برای حل مشکلات واحد تولیدی ذوب‌آهن خبر داد و گفت: فاز دوم این کارخانه نیز با عنوان نورد سپهر سبلان راه‌اندازی می‌شود که از جمله اقدامات برای راه‌اندازی فاز جدید خرید زمین و برخی اقدامات دیگر بوده که با بهره‌برداری از این واحد اردبیل جزو پنج استان تولیدکننده در کشور به شمار می‌رود.

استاندار اردبیل، بهره‌برداری از فاز دوم این کارخانه را زمینه‌ساز ایجاد 300 شغل جدید دانست و تصریح کرد: اجرا و تکمیل این پروژه نیازمند 3,000 میلیارد ریال سرمایه است که 70 درصد این اعتبارات در قالب تسهیلات بانکی توسط دولت پرداخت می‌شود و اجرای این فاز زمینه‌ساز تولید سالانه 200 هزار تن تیر‌آهن در اردبیل خواهد شد.

بهنام‌جو، کارخانه فولاد سپهر سبلان را از واحدهای موفق در سطح استان دانست و بیان کرد: در سفری که در ماه‌های آینده رئیس جمهور به استان خواهد داشت، تأمین تسهیلات برای این واحد، پیگیری شده و تلاش می‌کنیم تا از تسهیلات از محل سفر ریاست جمهوری در راستای تأمین مالی برای این واحد اقدام کنیم.

استاندار اردبیل افزود: امیدواریم با تأمین و تزریق به موقع و مناسب تسهیلات و تأمین سرمایه توسط سرمایه‌گذار این طرح، بتوانیم شاهد بهره‌برداری از فاز دوم کارخانه فولاد سپهر سبلان تا 2 سال آینده بوده و از ثمرات آن در راستای رونق تولید و اشتغال در استان بهره‌مند شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com