• 031-36295535
  • info@Felezat.com

وضعیت بازار فولاد در آستانه بازگشایی بازار چین

انتشار: 1397/7/17

برخی از فعالان بازار انتظار دارند با برگشت چینی‌ها از تعطیلات در این هفته، قیمت ورق، افت بیشتری پیدا کند.

مرکز تخصصی فلزات: بیلت صادراتی CIS با افت قیمت همراه  بود و قیمت آن به ۴۶۵ دلار به صورت FOB رسید در حالیکه فروشندگان، قیمت ۴۶۰ دلار FOB را از خریداران نپذیرفتند و برخی قیمت‌های بالاتر را پیشنهاد می‌دهند، از اینرو به دلیل رقابت با قیمت بیلت صادراتی ترکیه، قیمت ۴۶۵ تا ۴۷۰ دلار workable می باشد. 

امروز قیمت‌ها در جنوب شرق آسیا و چین نیز با افت مواجه بود. امروز یک محموله بیلت از روسیه به قیمت ۴۹۰ دلار CFR مصر به فروش رسید و یک شرکت اوکراینی نیز ۴۵ هزار تن بیلت را به قیمت ۵۰۴ دلار CFR بنادر اندونزی که معادل ۴۶۵ تا ۴۷۰ دلار FOB می باشد، فروخت.

یک تولیدکننده، قراردادی برای random billet به بهای ۴۵۰ دلار CFR ترکیه امضاء کرده است. هر چند قیمت قراضه در ترکیه رشد جزئی داشت و به ۳۲۸ دلار CFR رسید.

اسلب CIS نیز با افت قیمت ورق به ۴۷۷ دلار FOB کاهش یافت و تقاضا ضعیف بود. 

برخی از فعالان بازار انتظار دارند با برگشت چینی‌ها از تعطیلات در این هفته، قیمت ورق افت بیشتری پیدا کند.

تولیدکنندگان CIS به دنبال صادرات ورق به آمریکای لاتین هستند و قیمت کویل نورد گرم (HRC) مكزیک، ٥٦٥ دلار FOB است که برای صادرات از CIS، قیمت صادراتی ورق پیشنهادی باید حدود ۳۰ دلار زیر قیمت فعلی CIS باشد.

منبع: کیوان جعفری طهرانی
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com