• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تلاش چین برای کاهش اثرات جنگ تعرفه‌ای آمریکا

انتشار: 1397/7/17

بانک مرکزی چین برای کاهش اثرات جنگ تعرفه‌ای با آمریکا اعلام کرد که نرخ سود سپرده‌های بانکی موسسات مالی نزد این نهاد را ۱ درصد کاهش می‌دهد تا از این طریق، جریان نقدینگی در بازار را کنترل نماید. این حرکت، حجمی برابر با ۱.۲ تریلیون یوان را به اقتصاد چین تزریق خواهد نمود.

مرکز تخصصی فلزات: بانک مرکزی چین برای کاهش اثرات جنگ تعرفه‌ای با آمریکا اعلام کرد که نرخ سود سپرده‌های بانکی موسسات مالی نزد این نهاد را ۱ درصد کاهش می‌دهد تا از این طریق، جریان نقدینگی در بازار را کنترل نماید. این حرکت، حجمی برابر با ۱.۲ تریلیون یوان را به اقتصاد چین تزریق خواهد نمود. اخیراً، کاهش ارزش یوان و افزایش نرخ اوراق قرضه ایالات متحده باعث شده تا خروج سرمایه‌ها از بازارهای نو ظهور سرعت بیشتری به خود گیرد و همین مسئله، افت رشد اقتصادی این کشورها را به دنبال داشته است؛ لذا چین از این طریق قصد دارد تا سطح نقدینگی در گردش را در سطوح قبلی حفظ نماید.

علیرغم اعلام بانک مرکزی چین مبنی بر عدم دخالت مستقیم بر جریان نقدینگی کشور طی سال جاری، پکن عملاً با این حرکت، نشان داد که قصد دارد تا از تأثیرگذاری تعرفه‌های آمریکا بر اقتصاد بکاهد.

۴۵۰ میلیارد یوان از حجم سرمایه آزاد شده، صرف تسویه وام‌های سررسید شده خواهد شد و مابقی این پول، جهت اعطای وام‌های جدید به سرمایه گذاران در اختیار بانک‌ها قرار خواهد گرفت تا از این طریق، اعتماد آنها به بازار تقویت شود.

پیرو این خبر، بازارهای فیوچرز فولاد چین، روند مثبتی را دنبال می‌کنند و میلگرد تا این لحظه ۳۰ یوان، ورق گرم ۵۰ یوان و سنگ آهن ۵ یوان افزایش را در بورس شانگهای شاهد بوده‌اند.

منبع: پلنر
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com