• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تداوم تجارت قراضه ترکیه و آمریکا

انتشار: 1397/7/17

با وجود تشدید اختلافات سیاسی میان واشنگتن و آنکارا و عمیق شدن تنش‌های تجاری میان دو کشور بسیار بعید به نظر می‌رسد که ترکیه و ایالات متحده، تجارت قراضه را با یکدیگر متوقف کنند؛ چرا که این یک بازی برد-برد برای دو طرف می‌باشد.

مرکز تخصصی فلزات: تشدید اختلافات سیاسی میان واشنگتن و آنکارا به عمیق شدن تنش‌های تجاری میان دو کشور انجامیده و فولادسازان ترک را با تعرفه ۵۰ درصدی برای صادرات فولاد به آمریکا مواجه نموده است. با این حال، بسیار بعید به نظر می‌رسد که ترکیه و ایالات متحده، تجارت قراضه را با یکدیگر متوقف کنند؛ چرا که این یک بازی برد-برد برای دو طرف می‌باشد.

 تشدید مناقشات سیاسی بین دو کشور و به تبع آن افزایش تنش‌های تجاری و نیز عدم ثبات نرخ ارز و چالش‌های اقتصادی در ترکیه باعث شده تا تجارت قراضه شرایط پیچیده تری را به خود ببیند. بسیاری از فولادسازان ترک برای باز کردن ال سی جهت فروشندگان آمریکایی به مشکلات اساسی برخورد کرده‌اند.

با وجود این چالش‌ها، ترک‌ها همچنان به انجام تجارت با فروشندگان آمریکایی مشتاق هستند. آنها در فاصله ژانویه تا آگوست امسال واردات قراضه خود از آمریکا را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵/۸ درصد افزایش داده و به ۲/۵ میلیون تن رسانده‌اند. همچنین، واردات قراضه از حوزه بالتیک نیز ۱۷ درصد از کل واردات قراضه ترکیه را تشکیل داده است.

در عین حال، تأمین کنندگان قراضه آمریکا نیز همچنان به همکاری با خریداران ترک ادامه خواهند داد؛ چرا که ترکیه بزرگترین واردکننده قراضه از ایالات متحده می‌باشد. علیرغم افزایش نرخ بهره‌گیری از ظرفیت فولادسازان آمریکایی و تقاضای بیشتر برای قراضه پس از اعمال تعرفه‌های مربوط به بند ۲۳۲، صادرات قراضه از آمریکا، ۲۵/۳ درصد افزایش یافته و به ۱۰ میلیون تن رسیده است که سهم ترکیه، ۲/۵ میلیون تن بوده است.

 وابستگی دوطرفه میان دو کشور و تمایل دو طرف به تداوم همکاری، باعث خواهد شد تا 2 کشور، راهکارهای دور زدن مشکلات را بیابند. اگرچه، ترک‌ها هم اکنون با احتمال کاهش ظرفیت تولید در نتیجه افت قیمت روبرو هستند که خود افت تقاضای قراضه را در پی خواهد داشت و می‌تواند بهای قراضه را کاهش دهد. اما افزایش تقاضا در بازار داخلی ترکیه، عاملی در جهت تقویت قیمت خواهد بود و می تواند بهای قراضه را در اکتبر با رشد همراه سازد.

منبع: پلنر
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com