• 031-36295535
  • info@Felezat.com

جان گرفتن تقاضای فولاد در بازار داخلی چین

انتشار: 1397/7/18

خبر کاهش نرخ ذخیره بانک‌ها نزد بانک مرکزی، امیدها به آینده تجارت فولاد چین را احیاء نموده است. همچنین، افزایش مشوق‌های صادراتی چین برای کاهش اثرات جنگ تجاری با آمریکا، خوش بینی را برای فعالان بازار به ارمغان داشته است.

مرکز تخصصی فلزات: بهای فولاد در بازار داخلی چین دیروز را نیز با افزایش پشت سر گذاشت، بهای بیلت در تانگشان با ۳۰ یوان رشد نسبت به دوشنبه ۳,۸۸۰ یوان/تن معامله شد. دیروز بازارهای فیوچرز چین نیز قدرت بیشتری را نسبت به روز قبل شاهد بودند. خبر کاهش نرخ ذخیره بانک‌ها نزد بانک مرکزی، امیدها به آینده تجارت فولاد چین را احیاء نموده است. همچنین، افزایش مشوق‌های صادراتی چین برای کاهش اثرات جنگ تجاری با آمریکا، خوش بینی را برای فعالان بازار به ارمغان داشته است. در این بین، دیروز، ۴ کارخانه، بهای محصولات خود را بین ۲۰ تا ۶۰ یوان افزایش دادند.

میانگین بهای میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین در روز سه شنبه، ۲۱ یوان نسبت به روز قبل، افزایش داشت و به ۴,۵۶۸ یوان/تن رسید. اگرچه، حجم معاملات در مقایسه با دیروز، کاهش چشمگیری داشت و تقاضا برای ترمیم موجودی انبارها، چندان بالا نبود. اخباری مبنی بر آزاد شدن دیر هنگام تقاضای سپتامبر و اکتبر در بازار به گوش می‌رسد که می‌تواند به عنوان فاکتوری حمایتی از قیمت‌ها عمل کند. انتظار بر این است که قیمت طی این هفته در سطوح بالا نوسان نماید.

 همچنین، ورق گرم در معاملات دیروز به طور میانگین، ۱۰ یوان افزایش داشت و ۴,۲۸۴ یوان/تن خرید و فروش شد. افزایش حجم تقاضا، اعتماد تجار را به آینده بازار افزایش داده است. با این حال، ادامه این روند در گرو تداوم تقاضا، کاهش حجم موجودی انبارها و چگونگی سیاست‌های کاهش تولید می‌باشد.

اما در بازار سنگ آهن پس از نمایش خوب بازار فیوچرز، قیمت در بازار فیزیکی دیروز، ۱۰ یوان جهش داشت و به ۵۴۵ یوان/تن رسید. با اعلام جزئیات بیشتر از برنامه کاهش تولید در زمستان، فولادسازان به تولید بیشتر امیدوار شده و در حال ترمیم موجودی انبارهای خود هستند. با این حال، بعد از دو روز خرید متوالی، برخی فولادسازان، موجودی مورد نیاز خود را تأمین کرده‌اند و کمی از اشتهای آنها کاسته شده است. از این رو، احتمال یک اصلاح قیمت، دور از ذهن نیست.

نرخ بهره برداری از ظرفیت ۲۴۷ کوره بلند چین در طول تعطیلات، ۸۱/۶۱ درصد برآورد شده که ۰/۱۹ درصد بالاتر از پیش از تعطیلات می‌باشد. این میزان در تانگشان با ۰/۳۹ درصد رشد به ۷۹/۰۴ درصد رسیده است. این بدان معناست که عرضه فولاد در بازار داخلی چین طی دهه اول اکتبر همچنان رو به رشد می‌باشد. با این وجود، انتظار بر این است که بسیاری از فولادسازان از این هفته یا هفته آتی، دستور کاهش ظرفیت تولید را دریافت نموده و در میانه و انتهای اکتبر شاهد کاهش تولید فولاد باشیم.

 با اقدامات چین در خصوص تحریک سرمایه گذاری‌ها در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی، احتمال افزایش تقاضا برای فولاد طی دوره پیش رو وجود دارد. همچنین، افت عرضه در ادامه ماه اکتبر باعث بالانس شدن عرضه و تقاضا و شاید کاهش موجودی انبارها شود.

منبع: پلنر
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com